היום ב-16:00: מכירות בתים חדשים
היום ב-16:00: מכירות בתים חדשים
ביום שישי הקרוב לא יתקיים מסחר בארה"ב לרגל חופשת ה-"Good Friday", וגם הפעם כמו בחגים רבים אחרים, ניכרת ירידה בתנודתיות המדדים הראשיים. המדדים המובילים של וול סטריט סיימו את יום המסחר אמש במגמה מעורבת, כאשר את הירידות מובילות חברות התעופה והתיירות בתגובה לפיגוע בבריסל.

שני הפיצוצים שהתרחשו בנמל התעופה ולאחר מכן במטרו של בריסל, בירת בלגיה, הובילו לירידות מוקדמות שווקים האירופאים ולנסיגת החוזים על בורסת וול סטריט לפני פתיחת המסחר. נמל התעופה של בריסל פונה לחלוטין וטיסות שצריכות היו לצאת או להיכנס בוטלו. ראש ממשלת בלגיה הנחה את הציבור להימנע מתנועה ברחובות ובסופו של יום עמד מניין ההרוגים על 34. 

מדד ה-S&P נע בהיעדר כיוון ממש לכל אורך היום, בסופו חתם את יום המסחר בירידה מינימלית ל כ-0.1%. מדד הדאו ג'ונס ירד בכ-0.2% ומדד הנאדסק עלה קלות ב-0.2%. היעדרן של ידיעות מקרו-כלכליות תרם גם הוא למסחר הדליל, אך התעוררות מסויימת עשויה להתרחש היום עם פרסום נתוני מכירות הבתים החדשים (16:00 שעון ישראל), ומחר, עם פרסום נתוני הזמנות מוצרים בני קיימא.

יום נוסף של עצירה נרשם גם בדולר. לאחר הירידות החדות שהחלו במהלך חודש פברואר ולאחר מכן גם במרץ, הגיב המטבע המוביל ביום עליות שלישי ברציפות, כאשר הוא מפגין עוצמה אל מול הין היפני והיורו, אך לא מול "מטבעות הסחורות" - הדולרים האוסטרלי והקנדי. העליה בערכו של הדולר גורמת לעצירה גם בהתקדמותן של הסחורות. הנפט ירד קלות (1%-) וגם הנחושת והזהב לא זזו ביותר מכמה עשיריות אחוז בודדות.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:
אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:00 - ארה"ב: מכירות בתים חדשים (פברואר)
16:30 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי - משרד האנרגיה (מה-18 במרץ)
17:00 - אירופה: מדד אמון הצרכנים של גוש היורו (מרץ)