לוקהארט. הציע להעלות את הריבית באפריל
לוקהארט. הציע להעלות את הריבית באפריל
המדדים המובילים בוול סטריט סיימו את יום המסחר אמש במגמה מעורבת. מדד הדאו ג'ונס סגר בתשואה חיובית מינימלית של 0.1% אחוז בעוד הנאסדק הוסיף 0.3%. היה זה יום העליות השלישי ברציפות מאז החלטת הריבית של הפדרל רזרב, עליו העיבו נתוני מכירות הבתים הקיימים בארה"ב, שרשמו ירידה של 7.1%.

נתון מכירות הבתים היה נמוך מהצפי והביא לירידות במרבית מניותיהן של חברות הבניה. הסיבה להאטה זו היא ככל הנראה עליית מחירי הבתים, שלפני כן נבעה מההיצע נמוך. כעת, בעקבות רוויה של הביקושים במחירים אלה, ניכרת ירידה גם במכירות.

התנודות בשווקים לא הושפעו גם מדבריהם של  חלק מבכירי הפדרל רזרב, למרות הטון המרסן שבו נקטו. נגיד הבנק מרכזי של סן פרנסיסקו, ג'ון וויליאמס, אמר כי להערכתו קיימת אפשרות להעלאת הריבית במהלך החודשים יוני או אפילו אפריל, וציין כי העלאת הריבית היתה מתרחשת כבר בחודש מרץ לולא החולשה הכלכלית הגלובלית. את דבריו של וויליאמס חיזק הנגיד דניס לוקהארט, הנחשב ל"ניצי" יחסית מבין חברי הפדרל רזרב, שהסביר כי הכלכלה האמריקאית חזקה דיה ומסוגלת להתמודד עם עליית ריבית נוספת כבר באפריל.

יום נוסף של עליות נרשם גם בגזרת הסחורות. מחיר הנפט הגולמי עלה בקצת יותר מאחוז וכך גם מרבית הסחורות החקלאיות, כאשר מי שסיים את היום בירידות היה הזהב שרשם נפילה של כאחוז. ירידות אלה בזהב הושפעו מהתחזקות קלה בדולר, שרשם יום שני ברציפות של עליות ואשר נוטה להיסחר בכיוון המנוגד לזה של המתכת הצהובה. בגזרת האג"חים נרשמו עליות של 4 ו-5 מאיות באגרות החוב האמריקאיות לטווחים של 30 שנה ו-10 שנים, בהתאמה.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:00 - ארה"ב: מדד מחירי הבתים (ינואר)
15:45 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש של Markit (מרץ)
19:30 - ארה"ב: הנגיד אוונס נואם בשיקאגו