ז'ו שאצ'ואן. נגיד הבנק המרכזי של סין מזהיר ממינוף יתר
ז'ו שאצ'ואן. נגיד הבנק המרכזי של סין מזהיר ממינוף יתר
מניות וול סטריט המשיכו לעלות גם ביום שישי ובכך השלימו שבוע עליות חמישי ברציפות. זוהי כעת הפעם הראשונה בה נמצא מדד ה-S&P בתשואה חיובית מתחילת השנה, יום אחד לאחר שעשה זאת מדד הדאו ג'ונס. עליית המדדים המובילים היתה מרשימה, במיוחד לאור העובדה שרק לפני כחודש עמדו על תשואה שנתית שלילית של 10%. שתי סיבות עיקריות לעליות החדות היו הודעת הפדרל רזרב ביום רביעי ופקיעת האופציות הרבעוניות ביום שישי. הודעת הבנק הפדרלי העבירה מסר מרגיע לשווקים, בעוד פקיעת האופציות גרמה לשחקני שורט רבים לסגור פוזיציות מפסידות.

הלילה נרשמה עליה גם בבורסות אסיה בהובלת שנגחאי. למרות העליות, חששות הרגולטורים הסיניים עדיין רבים, זאת לאור הגידול בכמות האשראי במשק הסיני בשנים האחרונות . אתמול היה זה נגיד הבנק המרכזי הסיני ששלח אזהרה בדבר רמות החוב הגבוהות במגזר הפיננסי. עוד הזהיר הנגיד מבנקאות הצללים הענפה במדינה וציין כי מקורה של בנקאות זו נובעת מהיעדר פתרון ממשלתי מוסדר. בין השאר הוא המליץ להסדיר את תחום המינוף במט"ח ולהגביל את יכולתן של הפירמות הסיניות ללוות במטבעות זרים, רמז עבה לכך שבכוונתו לפחת את המטבע הסיני גם בעתיד.

העליות בסין מתרחשות הבוקר למרות חולשה בגזרת הסחורות. הנפט, הגז הטבעי והזהב - כולם יורדים בכ-1%, לאחר שעצירה בהן נרשמה כבר ביום שישי. ביום המסחר האחרון של השבוע שעבר ירד קלות הזהב, בעוד הנפט רשם ירידה של 1.3%. ירידות אלה, כמו גם אלה שמתרחשות הבוקר, מתקיימות בד בבד עם עצירה בצניחת הדולר ועליה שלו בכ-0.7% מאז יום חמישי.

מניות במוקד

מספר מניות עולות כעת לפני פתיחת המסחר, ביניהן גם KTOV הישראלית. סוחרים רבים עדיין מנסים לפענח את הסיבה לעליות במחיר המניה, כ-75% במהלך החודש האחרון, כאשר נכון לרגע זה עולה המניה במסחר המוקדם בוול סטריט בכ-13% נוספים.

בניגוד למרבית הסוחרים בוול סטריט, יכולים סוחרי ג'נרל טרייד להניח את הספקולציות בצד ולהעיף מבט בסורק החדשות (בתמונה), ממנו עולה כי הסיבה לתנודה המרשימה במחיר המניה היא ככל הנראה סקירה אוהדת של חברת Rodman & Redsahw עבור המניה. חברת המחקר סימנה עבור המניה מחיר מטרה של 10 דולר, כ-150% מעל רמתה הנוכחית.


מניה נוספת שעולה כעת מהסורקים היא וולספר (VAL), אם כי כאן מדובר ברכישה בלבד. החברה תירכש ע"י חברת שרווין וויליאמס (SHW) במחיר של 113 דולר למניה, המשקף שווי של 9.3 מיליארד דולר עבור החברה.

מניה נוספת שנרכשת ועל כן עולה בכ-5% נכון לדקות אלה היא סטארווד הוטלס (HOT), החברה חתמה על עסקה משופרת עם חברת מאריוט (MAR)  לרכישתה בשווי 13.6 מילארד דולר.  


מניות נוספות מהסורקים של ג'נרל טרייד:

עולות: ADXS ב-9.22%, ANFI ב-6.94%, MCRB ב-5.81%. 
יורדות: AFFX ב-8.07%, MEMP ב-6.97%, CSX ב-6.80%.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:00 - ארה"ב: מכירות בתים קיימים (פברואר)