וול סטריט. ממתינים לשובם של מחזורי המסחר
וול סטריט. ממתינים לשובם של מחזורי המסחר
מחזורי מסחר נמוכים מאוד איפיינו את יום המסחר אמש בוול סטריט. תעודת ה-SPY (העוקבת אחר מדד ה-S&P) סיימה את היום עם מחזור מסחר של כ-60 מיליון מניות בלבד, המחזור הנמוך מזה כמה חודשים, גבוה רק במעט ממחזורי השפל של ימי חג המולד.

כיאה לימים בהם מחזורי המסחר נמוכים, תנודות חדות לא נרשמו באף אחד מהמדדים הראשיים. מדדי ה-S&P, הנאסדק, הראסל והדאו- ג'ונס סיימו כולם ללא שינוי של ממש. תופעה זו איפיינה מקרים דומים רבים בעבר בהם מדדים הגיעו לקרבתן של רמות שיא חדשות, בהן המתינו הסוחרים להתרחשותה של שבירה או פריצה. נראה כי גם כעת נמצאים השווקים בנקודה שכזו, בה ממתינים הסוחרים לראות מי מהשתיים תתרחש.

אתמול פורסם גם מדד המחירים לצרכן בארה"ב שהציג רמת אינפלציה נמוכה מהצפוי. מדד המחירים לצרכן של הכלכלה הגדולה בעולם עלה ב-0.9% בלבד בקצב שנתי, לעומת 1.1% להם ציפו הכלכלנים. נתון זה מעניין בעיקר לאור ספר הבז' של הפדרל רזרב שפורסם שלשום, בו נטען כי בחודש מרץ התקיימה עליה ברמות השכר של המשק האמריקאי. תופעה זו של עליה ברמות השכר, בד בבד עם ירידה ברמות האינפלציה, עשויה לרמוז על שובה של הצמיחה.

ייתכן כי שובה של הצמיחה האמריקאית היא זו שאחראית לירידה החדה של הזהב אמש בכ-1.5%. המתכת הצהובה שוב התנתקה ממרבית הסחורות המרכזיות, שסיימו את יום המסחר גם הן ללא שינוי. הנחושת סיימה במחיר 2.17 דולר לפאונד, הנפט שמר על רמתו מעל ה-42 דולר לחבית ואפילו הכסף נותר ללא שינוי של ממש.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:
למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

אירועים כלכליים מרכזיים להיום
(שעון ישראל)


16:15 - ארה"ב:
 תפוקה תעשייתית (מרץ)
15:30 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן (אפריל)
17:30 - ארה"ב: ספירת אסדות הקידוח של Baker Hughes