נפט. ממתין לפגישת השרים בקטאר
נפט. ממתין לפגישת השרים בקטאר
אתמול עלו כל המדדים הראשיים בוול סטריט. ה-S&P והדאו ג'ונס עלו בכ-1%, הנאסדק עלה ב-1.5% ומדד הראסל עלה ביותר מ-2%. מי שהיו אחראיות מרכזיות לעליות היו מניות הפיננסים, שנתמכו בדוחות הרבעוניים של ג'יי.פי מורגן (JPM), שהציג תוצאות טובות מאלה שלהן ציפו הסוחרים. הבנק הציג רווחים והכנסות גבוהים מהצפי, כאשר החלק החלש של הדו"ח היה תחום ההשקעות.

שני פרסומים כלכליים מרכזיים התקבלו אתמול במהלך היום. תחילה היה זה נתון המכירות הקמעונאיות שהציג חולשה גבוהה מזו שלה ציפו האנליסטים. עפ"י הדו"ח חלה ירידה של 0.3% במכירות הקמעונאיות בארה"ב, וזאת בניגוד לצפי לגידול של 0.1%. מרבית הירידה בביקושים נבעה מביקושים נמוכים לכלי רכב בארה"ב, תופעה שעשויה להימשך בעקבות התפתחותו של שוק סאב-פריים בתחום זה בארה"ב.

הנתון החשוב השני שהתקבל אמש לפני סיום המסחר היה ספר הבז' של הפדרל רזרב. עפ"י דבריהם של חברי הבנק הפדרלי ניכר כי ישנה עליה ברמת הפעילות הכלכלית בכל 12 המחוזות הנמדדים לאורך כל חודש מרץ, וזו צפויה להביא לעליה ברמות השכר בהמשך הדרך. כעת ממתינים הסוחרים לפרסום מדד המחירים לצרכן שצפוי להתפרסם היום בשעה 15:30, ממנו ניתן יהיה להתרשם אם העליה ברמות השכר כבר החלה לתת אותותיה על רמת האינפלציה.

בגזרת הסחורות, הנפט ממשיך לשמור על הרווחים הנאים שרשם מאז חודש פברואר. אתמול סגר הנפט את יום המסחר על רמת ה-42.76 דולר לחבית בהמתנה לפגישת שרי המדינות מפיקות הנפט בדוחא שבקטאר. בפגישה זו צפויים להינקט צעדים במטרה להקפיא את תפוקת הנפט ובכך למנוע ממחירו להמשיך לרדת. בקרב הסחורות האחרות, הנחושת רשמה אמש יום חיובי של 1% ואילו הזהב ירד ב-1%, זאת בעקבות העליה באינדקס הדולר, שעלה ב0.87% אתמול במהלך המסחר.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: מדד המחירים לצרכן (מרץ)
17:00 - ארה"ב: הנגיד לוקהארט נואם בשיקאגו