היום יצא לדרכו אחד משבועות המסחר המעניינים של 2016. מי שתתפוס את מרכז תשומת לב הסוחרים תהיה ג'נט ילן, שביום רביעי צפויה להודיע על החלטת הריבית של הפדרל רזרב. נכון לרגע זה מעריכים הסוחרים כי שום שינוי ברמת הריבית לא צפויה להתרחש לפני חודש יולי, כאשר עפ"י נתוני החוזים כ-96% מהסוחרים סבורים כי ריבית הפדרל רזרב צפויה להישאר על חצי אחוז גם הפעם. אף על-פי כן, דגש רב יושם על דבריה של ג'נט ילן במסיבת העיתונאים ועל הנוסח בהודעתה, שישפוך אור על מתווה העלאת הריבית.

אירועים כלכליים נוספים  שיתקבלו במהלך השבוע יהיו נתוני המכירות הקמעונאיות ביום שלישי, וכמו-כן מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן שיפורסם ביום שישי אחה"צ. שימו לב כי שעות המסחר יוקדמו בשעה אחת (שעון ישראל), בעקבות מעבר לשעון קיץ בארה"ב. בתאריכים 14/3-24/3 יתקיים המסחר בוול-סטריט בין השעות 15:30-22:00, ומיום שישי ה-25/3 נחזור לשעות המסחר הרגילות, בין השעות 16:30-23:00.

ביום שישי האחרון סיימו המדדים הראשיים את היום המסחר בעליות חדות ורשמו שבוע רביעי ברציפות של עליות. מדד ה-S&P עלה ב-1.6% ורשם עליה שבועית של 1.1% - בדומה לזו של הדאו ג'ונס - בעוד הנאסדק עלה ב-1.9% וסגר בתשואה שבועית חיובית של 0.7%.

אחת הסיבות להתאוששות במדדי המניות היתה העליה של 7% במחיר הנפט במהלך השבוע, נתמך בחוות דעתה של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה כי ייתכן ומחירי הנפט לא ירדו עוד לרמה נמוכה יותר מ-26 הדולר לחבית, בה נסחרו באמצע פברואר. בניגוד לעליות במחיר הנפט, סחורות אחרות כגון הזהב והנחושת רשמו דווקא ירידות קלות במהלך השבוע, בד בבד עם חולשה בדולר.מניות במוקד

מספר מניות זזות בחדות לפני פתיחת המסחר והמרשימה מביניהן היא GW Pharma (סימבול: GWPH). סורק החדשות של ג'נרל טרייד העלה מוקדם יותר כי החברה הודיעה על תוצאות חיוביות בתהליך פיתוח תרופה לסינדרום דראבט, אפילפסיה קשה בילדים שעדיין לא קיימת עבורה תרופה בעלת אישור FDA. חדשות חיוביות אלה מטיסות את המניה בלמעלה מ-100% לפני פתיחת המסחר.


מניה נוספת שפותחת את היום בעליות היא Starwood Hotels (סימבול: HOT). החברה עולה בכ-7% בעקבות הצעה לרכישה ע"י חברת China Anbag insurence. על HOT מתנהלת כרגע מלחמת הצעות שבהן היא המרוויחה העיקרית, לאחר שחברת Marriot כבר הציעה לקנותה בשלב מוקדם יותר.

חברה נוספת שעולה לפני פתיחת המסחר היא KNDI. החברה דיווחה על רווחיה לרבעון האחרון של 2015 בו רשמה רווח של 0.30 דולר למניה, ומנסה להתאושש מהפתיחה הרעה של 2016.

מניות נוספות מהסורקים של ג'נרל טרייד:

עולות: ZYNE ב-38%, MNOV ב-28%, SZYM ב-15%.
יורדות: NQ ב-21%, TA ב-16%, HHS ב-14%.

למסחר עם ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00- אירופה: תפוקה תעשייתית בגוש היורו (ינואר)