ממתינים לפרוטוקולים
ממתינים לפרוטוקולים
אתמול רשמו המדדים המובילים בוול סטריט עליות כאשר מי שמובילות את המדדים הן חברות הנפט. מדד ה-S&P עלה ב-1%, הדאו ג'ונס ב-0.9% ומדד הנאסדק 0.8%, אך את העליה המרשימה ביותר רשם מדד מניות האנרגיה (XLE) עם עליה של 3%. הסיבה לעליות היה הסכם בין ערב הסעודית ורוסיה על הקפאת תפוקת הנפט שלהן ללא קשר למעורבותה של אירן, ומספר ימים בודדים לפני פגישת כל המדינות המפיקות בדוחא שבקטאר.

מרגע פרסום הידיעה על ההסכם הרוסי-סעודי החלו כל המדדים לעלות, ביניהם גם סקטור הפיננסים. מניות הפיננסים הושפעו מהעליה במחיר הנפט, שכן חלק ניכר מההלוואות שנתנו במהלך השנים האחרונות עשה דרכו לחברות נפט, שנמצאות כעת בקשיים פיננסיים.

עליית מחיר הנפט סחפה איתה גם סחורות. בעוד הזהב השחור האמיר למחיר של 43 דולר לחבית, עלתה הנחושת ב-3% למחיר של 2.15 דולר לפאונד. מחיר הכסף עלה גם הוא ופרץ את רמת ה-16 דולר לאונקיה, אך למרות תנודות אלה, רשמו מרבית המטבעות יציבות יחסית אל מול אינדקס הדולר, שסיים את יום המסחר ללא שינוי.

היום ימתינו הסוחרים לפרסום הפרוטוקולים של הפדרל רזרב (21:00, שעות ישראל), אז צפויה להתרחש תנודתיות רבה בשווקים. פעמים רבות משמש יום רביעי של שבוע פקיעת אופציות כיום מפנה ובעל חשיבות, זאת בעיקר בתקופות בהן ממתינים הסוחרים להתפתחויות בדבר מדיניותה המוניטרית של הנגידה ג'נט ילן.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:

 

למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

 
אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות של ה-MBA (מה-8 באפריל)
15:30 - ארה"ב: מכירות קמעונאיות (מרץ)
17:30 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי (מה-8 באפריל)
21:00 - ארה"ב: פרסום הפרוטוקולים של הפדרל רזרב (מרץ)