ילן. מה הסיבה לפגישה הדחופה?
ילן. מה הסיבה לפגישה הדחופה?
יום מסחר תנודתי עבר אמש על וול סטריט, במהלכו מחק מדד ה-S&P את העליות שנרשמו בבוקר ועבר לירידות בסופו. כל המדדים הראשיים סיימו בירידות קלות בלבד של עשיריות אחוז בודדות בעקבות התחזקות הדולר, שבתחילת המסחר הפגין חולשה על רקע ספקולציות להתערבות מוניטרית משמעותית מצידם של הבנקים המרכזיים והפדרל רזרב.

הספקולציות בנוגע לתמריצים נוספים לכלכלה הגלובאלית החלו עם פרסומה של ידיעה על כך שנגידי הבנקים השונים של הפדרל רזרב יתכנסו לישיבה מיוחדת, כזו שחלק מכלי התקשורת הגדירו כפגישת חירום. כמו-כן, צפויה ג'נט ילן להיפגש עם ברק אובמה ולעדכן אותו בנושאי הפגישה, נוהג המתרחש רק לאחר החלטות חשובות החורגות ממהלך הפעילות הרגיל של הפדרל רזרב.

בעקבות ההודעה רשמו מרבית הסחורות עליות חדות במהלך יום המסחר. הנפט עלה בכ-5% וחצה את רף ה-40 דולר לחבית, ובתוך כך השלים עליה של קרוב ל-60% מאז התחתית של אמצע פברואר. גם הזהב רשם עליות לא מבוטלות של 1.6%, ובכך והזניק את מדדי מניות הזהב בכ-6%.

אף על פי כן, את מרכז העניין בסיום המסחר ריכזה אתמול אלקואה (AA), זאת לאחר שפירסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2016 ובכך פתחה את עונת הדוחות. מניית החברה הגיבה בירידות, לאחר שהחברה הציגה התכווצות חדה ברווח הנקי ועדכנה את תחזיתה כלפי מטה.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:00 - ארה"ב: הנגיד הארקר נואם בפילדלפיה
21:00 - ארה"ב: הצהרת תקציב חודשית (מרץ)