אלקואה. הלילה הדוחות.
אלקואה. הלילה הדוחות.
שבוע מסחר מעניין יחל היום בוול סטריט, בסופו תתקיים פקיעת האופציות של חודש אפריל. פקיעה זו מתרחשת בכל סוף שבוע שלישי של החודש ומייצרת תנודתיות בקרב רבות מהמניות. אחת הסיבות לתנודתיות זו היא רצונם של השחקנים הגדולים בוול סטריט להזיז את המניות כך שהאופציות אותן כתבו יפקעו מחוץ לכסף.

עוד לפני פתיחת המסחר, הלילה התבשרו הסוחרים כי רמת האינפלציה הסינית שדווחה היתה נמוכה מהצפוי לחודש מרץ. ירידה ברמת האינפלציה בסין מדליקה נורות אזהרה בקרב קובעי המדיניות הסינים בבואם להחליט אם לבצע פיחות נוסף בשער היואן הסיני או שלא. לאור זאת, תינתן חשיבות גבוהה גם לנתוני התוצר הסיני שיפורסמו ביום חמישי בלילה, העשויים לשפוך אור על עוצמת ההאטה הסינית.

לא רק מסין יתקבלו חדשות כלכליות במהלך השבוע. ביום חמישי יתפרסם מדד המחירים לצרכן בכלכלה הגדולה בעולם, אשר משפיע רבות על החלטת הריבית של הפרל רזרב. ירידה משמועתית ברמת האינפלציה צפויה להסיר מעל השולחן העלאות ריבית נוספות לפרק זמן ממושך ולכן עשויה להביא לעליות במדדים הראשיים. 

עוד לפני כן, ביום רביעי, יפורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות שיהוו רמז למצבן של החברות האמריקאיות לקראת עונת הדוחות. תקופה זה אינה מתחילה בתאריך רשמי כלשהו, אך באופן מסורתי מתייחסים הסוחרים לדוחותיה של אלקואה (AA) כיריית הפתיחה לעונה זו, דוחות שצפויים להתפרסם הלילה לאחר סיום המסחר.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


למסחר בכל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:25 - ארה"ב: נאום הנגיד דדלי בניו יורק
20:00 - ארה"ב: נאום הנגיד קפלן בלואיזיאנה