היום בשעה 15:30 יפורסם דו"ח התעסוקה שצפוי לייצר תנודות חדות במדדים המובילים של וול סטריט. האנליסטים מצפים לגידול של 210 אלף מועסקים במשק האמריקאי וכמו-כן לרמת אבטלה נמוכה במיוחד של 4.9% ועליה של 0.2% בשכר השעתי הממוצע לעובד. נתונים טובים משמעותית מאלה יכולים דווקא להכניס פאניקה מסויימת בקרב הסוחרים בשל הספקולציות על המשך מתווה העלאת הריבית של הבנק הפדרלי. לעומת זאת, נתון חלש יחסית עשוי לייצר גל של אופטימיות בנוגע למדיניות ההקלה של ג'נט ילן.

אתמול היה זה יום המסחר האחרון של חודש מרץ, בסיומו רשם מדד ה-S&P את אחד החודשים החזקים של השנים האחרונות, עם תשואה של יותר מ-6%, אליו הצטרפו מדדי הנאסדק והדאו ג'ונס עם עליה של כ-7% בחודש מרץ. כעת ינסה מדד ה-S&P לאתגר שוב את רמות המחיר שסביב אזור ה-2,100, שם נכשל לאורך השנתיים האחרונות.

אחד התנאים לחידוש העליות במדד ה-S&P יהיה רווחיהן של החברות הנסחרות בוול סטריט, שבשבועות הקרובים ייכנסו לעונת הדוחות של הרבעון הראשון של השנה שזה עתה הסתיים. האנליסטים מצפים לנתונים חלשים מאוד מוול סטריט, ופירוש הדבר הוא שכל נתון חיובי עשוי לייצר הפתעה ולגרום לחזרתם של המשקיעים אל השוק, על אף הקרבה לשיאים הנוכחיים.

בגזרת הסחורות ניתן לסכם חודש חיובי במיוחד עבור הנפט והמתכות התעשייתיות. הזהב השחור עלה ב-12% נוספים במהלך חודש מרץ ובכך השלים עליה של כמעט 50% מהתחתית של אמצע פברואר. מתכות נוספות כמו הפלדיום (14%+) הפלטינה, הכסף והנחושת גם הן הציגו חודש מרץ חיובי, בעוד הזהב עצר את התנופה מתחילת השנה, אחרי עליה של כ-200 דולרים, וסגר את חודש מרץ ברמת ה-1,233 דולר לאונקיה.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה:
שיעור האבטלה בגוש היורו (פברואר)
15:30 - ארה"ב: השינוי במספר המועסקים במשק (מרץ)
15:30 - ארה"ב: שיעור האבטלה (מרץ)
15:30 - ארה"ב: השינוי בשכר הממוצע לשעה (מרץ)
15:30 - ארה"ב: שיעור ההשתתפות בכוח התעסוקה (מרץ)
17:00 - ארה"ב: סקר הייצור של ה-ISM (מרץ)