הבחירות בצרפת הגיעו אמש לסיומן עם הבחירה הצפויה במועמד המרכז עמנואל מאקרון. יתרונו של מאקרון תומחר במלואו בשווקים ונכון לרגע זה נסחרים המדדים הראשיים ללא שינוי בהשוואה לסגירה מסוף השבוע שעבר.

לעומת המדדים במערב, בורסת שנגחאי רשמה הבוקר ירידות על רקע פרסום נתוני סחר החוץ לחודש אפריל. המאזן המסחרי של הכלכלה השניה בגודלה אמנם עלה, אך הסיבה העיקרית לכך היתה ירידה גדולה מהצפוי בייבוא, אשר עשוי לבשר על שובה של האטה אפשרית במדינה לראשונה מאז 2016.

בהמשך השבוע יתקבלו מספר נתונים כלכליים חשובים נוספים. ביום שלישי בלילה יפורסם מדד המחירים לצרכן בסין, ביום רביעי ינאם נגיד הבנק האירופי מריו דראגי מול הפרלמנט הגרמני וביום שישי יתפרסמו נתוני האינפלציה והמכירות הקמעונאיות בארה"ב.


מניות במוקד


עונת הדוחות נמשכת אך בינתיים אלה הן מניות הביוטק שתופסות את הבמה המרכזית. מניית AXSM מזנקת ב-12% לאחר שקיבלה אישור לזירוז תהליך הרישוי מה-FDA ותנסה להתאושש ממגמת הירידות בה היא נמצאת.

בניגוד ל-AXSM, מניית OMED צונחת בכ-15% לפני פתיחת המסחר לאחר שדיווחה על כשלון ניסוי ביניים בפיתוח תרופה כנגד סרטן הריאות. החברה שאיבדה כ-90% משוויה בחודשים האחרונים צפויה לפתוח בשפל כל הזמנים חדש.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית NWL ב-7.56%
מניית CCP ב-7.24%
מניית TSEM ב-6.38%

יורדות:
מניית HZNP ב-28.59%
מניית TXMD ב-19.23%
מניית OMED ב-15.87%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום


17:00 - ארה"ב: מדד שוק התעסוקה (אפריל)