מתכוננים לדוחות התעסוקה
מתכוננים לדוחות התעסוקה
שעות המסחר חוזרות למצבן הטבעי והיום יחל המסחר בוול סטריט בשעה 16:30. שבוע מרתק צפוי לכלכלה האמריקאית כאשר האירוע שירכז את מירב העניין צפוי להתרחש ביום שישי, אז יתפרסמו נתוני התעסוקה לחודש מרץ. חברי הפדרל רזרב מייחסים משקל רב לנתון זה בשל חשיבותו הרבה בהצגת רמת הפעילות הכלכלית, על כן הוא עשוי להביא לתנודתיות גבוהה בשווקים.

בנוסף לנתוני התעסוקה, יהיה שבוע המסחר עמוס בהודעות ופרסומים כלכליים שונים. היום בשעה 15:30 יפורסם המאזן המסחרי של ארה"ב ממנו מצפים להציג גרעון חודשי של 62 מיליארד דולר. נתון זה עשוי להזיז בחדות את המטבעות הגלובליים בעקבות השפעתו על שער הדולר: גרעון גבוה יפיל את הדולר וגרעון נמוך יותר יחזק אותו. כמו-כן, היום יתפרסמו גם נתוני הצריכה וההכנסה של האזרח האמריקאי, המשליכים גם על רמת החסכון שלו, שעדיין נמצאת ברמות נמוכות מאוד בפרספקטיבה היסטורית. 

אירוע מרכזי נוסף צפוי להתרחש ביום שלישי, אז צפויה ג'נט ילן לנאום בניו יורק (19:20, שעון ישראל). הנגידה תרחיב בנוגע להשקפתה הכלכלית ומדיניותה, כאשר נכון לרגע זה השווקים אינם נותנים משקל רב לנאום זה. עם זאת, כאשר הוא מגיע מספר ימים בלבד לפני דו"ח התעסוקה, עשוי הנאום להתברר כבעל השפעה מהותית על כיוון השווקים.

אירועים אלה מגיעים ברגע קריטי עבור השווקים. ביום שישי האחרון רשם מדד ה-S&P את הסגירה השבועית הראשונה שלו לאחר 5 שבועות רצופים של עליות. עצירה זו הגיעה ברמה משמעותית עבור השווקים, קרוב מאוד לרמות השיא שנרשמו בסוף 2015, אזור בו ממתינים הסוחרים לרמז: האם פורצים לשיא חדש או יוצרים שפל נוסף.

סגירת השבוע הקודם היתה שלילית גם עבור הסחורות, הנחושת רשמה ירידות של 2% ואילו הזהב והנפט ירדו בלמעלה מ-3%. אחת הסיבות העיקריות לירידות אלה היה הדולר החזק, שרשם עליה של כאחוז, לאחר שעלה מול מרבית המטבעות המובילים. גם תשואות האג"ח רשמו עליות, אג"ח 10-שנים של ממשלת ארה"ב עלו לתשואה של 1.9% ואג"ח 30-שנה עלו ל-2.67%.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:
 
אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (פברואר)
15:30 - ארה"ב: הכנסה אישית (פברואר)
15:30 - ארה"ב: צריכה פרטית (פברואר)
17:00 - ארה"ב: חוזים לרכישת בתים (פברואר)