ילן. תנאם במהלך המסחר
ילן. תנאם במהלך המסחר
היום יפנו משקיעי וול סטריט את מבטם לנאומה של ג'נט ילן שיתקיים במהלך שעות המסחר. הנגידה תציג את השקפתה הכלכלית והמוניטרית, מספר ימים בלבד לפני דו"ח התעסוקה, שנחשב כבעל השפעה גדולה על כיוון השווקים ומדיניות הפדרל רזרב.

אמש הסתיים יום המסחר במחזורים נמוכים במיוחד בהמתנה לאירועים החשובים של השבוע. כל המדדים הראשיים סיימו את יום המסחר ללא שינוי של ממש, כאשר את הירידות בסקטור התחבורה איזנו עליות במגזר הקמעונאי.

יום המסחר התקיים על רקע פרסומם של מספר נתונים כלכליים: בארה"ב חלה עליה קלה ברמת הצריכה הפרטית (כ-0.2% לעומת צפי ל-0.1%), כמו גם במאזן המסחרי, עם גרעון מסחרי של כמעט 63 מיליארד דולר. נקודת אור מעניינת הגיעה מכיוונו של סקטור הנדל"ן, בו נרשם גידול של 5% בחוזים לרכישת בתים חדשים.

נתון נוסף שהתקבל במהלך הלילה היה זה של המכירות הקמעונאיות ביפן, בה ניכרת האטה. רמת העליה במכירות במהלך חודש פברואר היתה רק 0.5% בהשוואה לצפי (1.6%), וכמו כן נרשם גידול של 3.3% במספר הבלתי מועסקים. תופעות אלה אחראיות בין השאר לירידה במדד אמון העסקים הקטנים, שפיספס את הצפי בשתי עשיריות האחוז עם נתון של 48.8.

גם היום, עוד לפני נאומה של ג'נט ילן, יתפרסמו מספר נתונים כלכליים בסמוך לפתיחת המסחר. מדד מחירי הבתים של Case-Shiller יפרסם את מחירי הבתים בעשרים הערים המובילות בארה"ב, כאשר הצפי הוא לעליה של 5.75%. לאחר מכן, חצי שעה לאחר פתיחת המסחר, יתקבל מדד אמון הצרכנים לחודש מרץ, כאשר נתון גבוה יעיד על אפשרות להתעוררות ברמת האינפלציה.

חברות מרכזיות מדווחות לפני ואחרי המסחר:

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:00 - ארה"ב: מדד מחירי הבתים של Case-Shiller (ינואר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים (פברואר)
19:20 - ארה"ב: ג'נט ילן נואמת בניו יורק