פאניקה של ממש נרשמה אתמול בשווקים. בשלב מסויים במהלך היום נראה היה ששחזור הנפילות מאוגוסט כבר ממש מעבר לפינה, כאשר ה-SPY (העוקב אחר מדד ה-S&P) נסחר בירידות של 2.5%.  אלא שזמן קצר לפני צהרי היום (שעון ניו יורק) הגיע המדד לתמיכה בה חיכו הקונים, ומרגע זה ועד סוף היום עלה המדד ב-1.2% וסיים מעל לנקודת הפתיחה, תוך שהוא משאיר שחקנים רבים על הגדר בהמתנה להתפתחויות נוספות.


התפתחות אחת שכזו היא הודעת הבנק המרכזי של סין מהלילה. הבנק הסיני הודיע על הזרמת כספים לשוק המניות והכניס 20 מיליארד דולר למערכת הבנקאית. גם הודעתה של ממשלת סין כי תגיב מהר יותר בהפסקות המסחר תרמו לבורסה הסינית, ולאחר ירידות של 3% במהלך הלילה היא שינתה כיוון וסיימה את המסחר הבוקר כמעט באיזון.

מניות במוקד

הקריסה של חברת צ'יפוטלה (CMG) נמשכת. החברה שבמסעדותיה נמצאו חיידקי קולי בכמות מסוכנת, ולאחר פרסומים על אשפוזים של סועדים, נמצאת תחת לחץ מכירות כבד וכבר איבדה 40% משוויה תוך מספר חודשים בלבד. כעת נמצאת המניה רק דולרים ספורים מגאפ משמעותי ברמת ה-435 דולר שם עשויים להמתין הקונים.

מי שכבר הגיע לגאפ שלה וזינקה אתמול בעוצמה היא JCP (ג'יי סי פני). המניה הרשימה במיוחד על רקע החולשה בוול סטריט, עם עליה של כמעט 5% ובמחזור של קרוב ל-20 מיליון מניות.אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

10:55 - אירופה: שיעור האבטלה בגרמניה (דצמבר)
12:00 - אירופה: מדד המחירים לצרכן בגוש היורו (דצמבר)
3:45   סין: מדד מנהלי הרכש המשולב (דצמבר)