דראגי. שוב נחלץ לעזרת השווקים
דראגי. שוב נחלץ לעזרת השווקים
עליות מרשימות הלילה באסיה לוקחות איתן גם את וול סטריט. החוזים על מדד ה-S&P עולים ברגעים אלה בכ-1.5%, בהמשך ישיר לזינוק של כ-6% בבורסת טוקיו. עליות אלה מתרחשות בעקבות דבריו של מאריו דראגי מאתמול, בהם רמז על נכונותו לתמריצים נוספים למערכת הפיננסית האירופאית, וזאת בעקבות החששות הגוברים מהאטה בכלכלה הגלובלית והירידות האחרונות בורסות המובילות.

גם הנפט מזנק היום בחדות והוא נסחר כעת שוב מעל רמת ה-30 דולר לחבית. אף על פי כן, גם אם יתקן כעת, מרבית האנליסטים צופים מחירי נפט נמוכים יותר בהמשך הדרך, תופעה שעשויה להתממש אם ה-S&P ימשיך בדרכו למטה לאחר התיקון הנוכחי.

מניות במוקד

היום לפני פתיחת המסחר צפויה לדווח את תוצאותיה חברת ג'נרל אלקטריק (GE). מדובר באחת החברות המעניינות ביותר עבור האנליסטים בשל החשיפה הגלובלית שלה, שמספקת מידע על מצבן של הכלכלות השונות. באופן לא מפתיע, הצפי ממנה הוא לדווח על ירידות של למעלה מ-10% גם בצד המכירות וגם ברווחים (49 סנט למניה ו-36 מיליארד דולר בהתאם).

חברות מדווחות מופיעות בסורק ה-Hi-Low של מערכת המסחר כאשר הן נעות בחדות, לקבלת המערכת מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

לפחות חברה מרכזית אחת כבר הספיקה "לחטוף" מההאטה הגלובלית וזוהי סטארבקס (SBUX). המניה נפלה בכ-4.5% אמש לאחר סיום המסחר בעקבות פרסום הדוחות שהציגו ירידה גדולה מהצפוי במכירות באירופה ובסין. מעניין יהיה לעקוב אחריה גם היום כיוון שבניגוד למניות אחרות, היא עדיין נמצאת בקרבת שיא כל הזמנים, כאשר במקביל ישנו צפי לפתיחה חיובית בשווקים.

מי שממש לא נמצאת בקרבת שיא כל הזמנים היא אמריקן אקספרס (AXP) שירדה גם היא לאחר סיום המסחר (בכ-4%). חברת האשראי שמנייתה נחתכה בשליש במהלך השנה האחרונה אמנם היכתה את התחזיות, אך לא באופן מרשים. אחת הסיבות העיקריות לתוצאותיה היא הרוח הנגדית שהיא מקבלת מהתחזקות הדולר, שפוגעת בפעילותה הגלובלית.

מניות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
GE, ABCB, GFC, KSU, LM, COL, BID, SSB, STI, SYF

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:45 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש לסקטור הייצור של Markit (ינואר)
17:00 - ארה"ב: מכירות בתים קייימים (דצמבר)
20:00 - ארה"ב: ספירת אסדות הקידוח של Baker Hughes (מה-21 בינואר)