יום מרתק ממתין לוול סטריט לאחר שאתמול רשם מדד ה-S&P תשואה של 1.66% ובמחזור גבוה. הטריגר לעליות היה לא אחר מאשר מריו דראגי, שאמר באופן הכי גלוי כי הבנק המרכזי האירופאי מתכונן להרחבה כמותית והביא לאחד הימים החזקים ביותר שראינו לאחרונה עבור הדולר בפרט, ונכסים דולריים בכלל. 

המשמעות עבור הסוחרים היא שהרחבה כמותית באירופה מתומחרת כבר כמעט במלואה, והדבר מתרחש כאשר ה-S&P נמצא בהתנגדות חזקה במיוחד אותה הוא מנסה לפרוץ (204 בתעודת ה-SPY). עם זאת, כדאי לשים לב לאותות האזהרה, כאשר מדדי הצמיחה כמו הנפט, האג"חים ומדד הראסל רומזים כי התנודה האחרונה אינה מגובה בהשתתפות של כל חלקי השוק.


מניות במוקד

אם דראגי לא הספיק להם, נהנו משקיעי החברות גוגל (GOOGL) ואמזון (AMZN) מדוחות מצויינים שהזניקו אותן בכמעט 10% כל אחת לאחר סיום המסחר. גוגל הציגה רווחים והכנסות גבוהים מהצפי והודיעה על תכנית לרכישה חוזרת של מניות בסך מקסימלי של $5 מיליארד דולר. אמזון גם היא הציגה מכירות חזקות במיוחד בשירותי הענן שרשמו גידול של כמעט 80% בהם משנה שעברה.

הצטרפה אליהן גם מייקרוסופט (MSFT) שהציגה רווחים טובים בכ-10% מהצפי. החברה פרסמה נתוני מכירות טובים מאוד ונסחרה בעליה של כ-7% לאחר סיום המסחר.

מניה שצפויה להיות מרתקת עבור הסוחרים היום היא פנדורה (P), שקרסה ב-20% אמש לאחר המסחר כאשר הודיעה כי תשלם 90 מיליון דולר ליישוב תביעה של התאחדות תעשיית ההקלטות של ארה"ב, בגין השמעת מוזיקה מלפני 1972.

מניה נוספת שתפתח בגאפ חזק למטה היא סקצ'רס (SKX), שנסחרה כבר בירידות של 30% לאחר דוחות מאכזבים בשורות העליונה והתחתונה.

במסגרת עונת הדוחות ידווחו היום חברות מרכזיות נוספות כמו פרוקטר אנד גמבל (PG), אמריקן איירליינס (AAL) ואחרות, כולן לפני המסחר:

ELUXY, AIMC, AAL, ALV, B, COG, CWST, CU, CFG, CBX, DGICA, DGICB, DTE, FNFG, JMP, LEA, LYB, OFG, PGSVY, BPOP, PG, PB, RCL, SFE, SHPG, SSB, STT, SGBK, SEOAY, TEN, TRI, VFC, VTR, VOLVY, WLB, WMLP, WHR

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:45 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש של Markit לסקטור היצרני (אוקטובר)