ה-S&P מסרב לסגת. גם נתוני התעסוקה החזקים של יום שישי שמתמחרים העלאת ריבית כבר בדצמבר (בסיכוי של 70%) לא הזיזו לשוק. מי שהובילו את עליות היו מניות הפיננסים, הן יהיו המרוויחות הגדולות ביותר מהעלאת הריבית, כיוון שיוכלו להרוויח יותר על ההלוואות מסוג Adjustable rate המהוות כ-30% מסך המשכנתאות ועל חלק חלק נכבד מההלוואות לשוק הרכב.

הלילה עשויים להזיז את השווקים נתוני ההלוואות החדשות בסין, שירמזו על מצבה של בועת האשראי במדינה והסיכוי להתערבות נוספת בשער היואן. נתון מעניין נוסף יהיה רמת האינפלציה, בעיקר לאור פיחותי המטבע האחרונים של הבנק המרכזי של סין (PBOC) שהובילו לתחילתה של בריחת הון בסדר גודל של מאות מיליארדי דולרים מהכלכלה השניה בגודלה.

מניות במוקד

היום צפויות להמשיך ולמשוך אש מספר מניות שהיו תנודתיות במיוחד ביום שישי. אחת מהן היא ChannelAdvisor (סימבול: ECOM) שזינקה בלא פחות מ-44% לאחר פרסום הדוחות. מזנקת נוספת היתה - שוב - Weight Watchers (סימבול: WTW) שהיכתה גם היא את התחזיות וטסה 35%.

מי שקרסה ביום שישי היתה מניית Men's Wearhouse (סימבול: MW) עם נפילה של 43% ובווליום אדיר של כמעט 30 מיליון מניות, לאחר שפירסמה ירידה של 14% במכירות של חנויות בנות שנה ומעלה. עוד נופלת היתה LSB Holdings (סימבול: LXU), שצנחה ב-44% לאחר פרסום הפסד תפעולי ענק של 54 מיליון דולר אשר הופכים את המאזן שלה לבעייתי בלשון המעטה.

גם עונת הדוחות תימשך היום כאשר מהמדווחות היותר מעניינות תהיה חברת הדיסקונט למטיילים - פרייסליין (PCLN), שתספק תמונת מצב על כוח הקניה של הצרכן האמריקאי הממוצע (זה שמחפש את הדילים), וכמו-כן תרמוז על מצבן של חברות התעופה.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

12:30 – אירופה: תחזית כלכלית של ה-OECD
1:50 – יפן: מאזן מסחרי לגוש היורו (ספטמבר)
2:00 – סין: גידול בהלוואות (אוקטובר)
3:30 – סין: מדד המחירים לצרכן