עליות בסין, אך עד מתי?
עליות בסין, אך עד מתי?
עליות קלות נרשמו הלילה בבורסות אסיה על רקע המשך צמיחת הכלכלה הסינית, זאת עפ"י מדד מנהלי הרכש לסקטור השירותים. המדד הציג קריאה של 53.1 המצביעה התרחבות כלכלית דומה לזו של סקטור הייצור, אם כי נמוכה במעט מזו שלה ציפו האנליסטים.

נזכיר כי רק לפני קצת יותר משנה הגיעה כלכלת סין לרמה נמוכה מ-50, כזו המצביעה על התכווצות. אז היו אלה הבנק המרכזי והממשלה הסינית שהובילו התערבות פיסקאלית ומוניטרית להצלת המשקיעים. השנה צפוי להתפוגג לאיטו אפקט התמריצים ומעניין יהיה לבחון את נכונותה של סין להתערב בשער המטבע פעם נוספת, הפעם בעידן טראמפ העויין.

מי שממשיכה להציג נתוני מאקרו חיוביים היא כלכלת ארה"ב, אם כי גם אצלה לא הכל ורוד. ביום שישי האחרון היכו אמנם נתוני התעסוקה את המדדים הראשיים עם יצירת 226 אלף משרות בחודש ינואר, אך האטה נרשמה בקצב גידול רמות השכר ובעדכון חד של נתוני התעסוקה מחודש נובמבר, שביטלו למעשה את הגידול במשרות חודש ינואר.

מניות במוקדמספר מניות כבר זזות בחדות לפני פתיחת המסחר. מניית הביוטק PULM ממשיכה את הזינוק האדיר מהימים האחרונים, ולאחר שעלתה ב-1,000% היא צפויה לפתוח היום בעליות של 15% על רקע גיוס נוסף.

מניה נוספת שמזנקת לפני פתיחת המסחר היא האסברו (HAS). יצרנית הצעצועים עולה בכ-10% במהלך המסחר המוקדם לאחר שהיכתה את צפי הרווחים ב-30% והגדילה את הדיבידנד.

מי שיורדת לפני פתיחת המסחר היא טיפאני (TIF), שממשיכה את הקו המאכזב של הקמעונאיות בוול סטריט ויורדת ב-4% על רקע החלפת המנכ"ל.


מניות נוספות מהסורקים:

עולות:

NAKD ב-32.06%
MYOS ב-9.51%
GLUU ב-6.64%

יורדות:

DRD ב-6.85%
BNTC ב-6.19%
BLUE ב-4.85%

למסחר ב-0.3 סנט למניה, לחץ כאן >>אירועים כלכליים מרכזיים השבועשני
16:00 - אירופה: מריו דראגי נואם בבריסל

שלישי
15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (דצמבר)

רביעי
1:50 - יפן: מאזן מסחרי (דצמבר)
3:00 - סין: השקעות חוץ ישירות (ינואר)
14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות של ה-MBA
17:30 - ארה"ב: מלאי הנפט הגולמי של משרד האנרגיה (פברואר)

חמישי
15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (פברואר)
17:00 - ארה"ב: מלאים סיטונאיים (דצמבר)

שישי
3:00 - סין: מאזן מסחרי (ינואר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים של אונ' מישיגן (פברואר)