נפילות בוול סטריט, הסוחרים ממתינים לדו"ח התעסוקה
נפילות בוול סטריט, הסוחרים ממתינים לדו"ח התעסוקה
בשעות האחרונות ניכרת התאוששות קלה בחוזים על המדדים המובילים בעולם לאחר הירידות החדות מאמש, זאת לקראת דו"ח התעסוקה האמריקאי שיפורסם ב-15:30. הירידות החלו אתמול ב-14:45 עם הודעת ה-ECB (הבנק המרכזי של אירופה) על הורדת ריבית הפקדונות לרמה של -0.3% עבור הבנקים המפקידים את כספם ב-ECB ונועדה להחליש את היורו. בנוסף, הודיע דראגי במהלך מסיבת העיתונאים על המשך תכנית ההרחבה הכמותית שלו עד מרץ 2017, חצי שנה יותר מהתכנית המקורית.  

מעוניינים לבצע שורט על כל המניות? מלאו את פרטיכם בטופס שמשמאל ואנליסט ייצור עמכם קשר 

השוק לא אהב את ההודעה. היורו דווקא התחזק, הדולר נחלש ואיתו מדדי המניות ברחבי העולם, שנעים בשנה האחרונה בקורלציה חיובית עם הדולר. בתקשורת הישראלית נשמעת הטענה כי הסוחרים ציפו ליותר, אם כי סביר יותר להניח כי התחזקות היורו נבעה מתופעת Sell The News קלאסית, כיוון שסבל ממכירות יתר וכיוון שבניגוד לבנק הפדרלי בארה"ב, ל-ECB אין בנמצא כמות מספקת של נכסים נזילים לרכישה הנקובים ביורו.

היום יהיה זה תורה של הכלכלה האמריקאית להעמיד את וול סטריט במבחן, כאשר ב-15:30 יפורסמו נתוני התעסוקה לחודש נובמבר עם צפי ל-200 אלף משרות חדשות. דו"ח זה צפוי "לאזן" את הדו"ח המצויין של החודש הקודם (270 אלף משרות), אך נתון חלש במיוחד ידאיג את השווקים, במיוחד כאשר העלאת ריבית הפד בדצמבר כבר משוקללת כמעט במלואה.

מניות במוקד

גם בגזרת המניות נרשמו זעזועים אמש לאחר סגירת המסחר. מנייתה של חברת גאפ (GAP) צנחה ב-9%, לאחר שדיווחה על ירידה של 8% במכירות של חנויות בנות שנה ומעלה במהלך הרבעון השלישי של השנה . בנוסף היא הודיעה על מכירות נטו (בניכוי מבצעים) נמוכים ב-9% מבחודש שעבר בגלל מבצעי בלאק פריידיי, כאשר בשנה שעברה הירידה היתה כ-6% בלבד.

עוד נופלת היתה חברת זומיז (ZUMZ). המניה צללה 13% לאחר שעידכנה את התחזית לרבעון הרביעי בצורה קיצונית למטה, והיא צופה כעת רווחים נמוכים בכשליש ממה שדיווחה לראשונה.  

מי שדווקא הפתיעה לטובה לאחר סיום המסחר היתה חברת Five Below (סימבול: FIVE) עם זינוק של 9% בעקבות נתוני מכירות ורווחים מעל הצפוי. לא רק זאת, החברה עידכנה כלפי מעלה את התחזית לרבעון הרביעי, בשורות טובות לחברה שמנייתה הגיעה לאחרונה לשפל של 3 שנים.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: שיעור האבטלה  (נובמבר)
15:30 - ארה"ב: השינוי במספר המועסקים ללא המגזר החקלאי (נובמבר)
15:30 - ארה"ב: השינוי בממוצע השכר לשעה (שנתי)
15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (אוקטובר)