וול סטריט נערכת לחגים
וול סטריט נערכת לחגים
נכנסים לשבוע מסחר מקוצר. לקראת כניסת חג המולד יתקיים המסחר ביום חמישי רק עד 20:00 (שעון ישראל) וביום שישי לא יתקיים מסחר כלל. תקופת חגים זו גורמת לכך שמחזורי המסחר על המדדים הראשיים צפויים לרדת, אך התנודתיות על המניות הקטנות עשויה לגבור.

ימים כמו אלה, בהם מחזורי המסחר נמוכים מהרגיל, בדר"כ גורמים לשווקים להסחר במגמה נייטראלית עד חיובית ומגדילים את הסיכויים שנסיים את השבוע הנוכחי בסגירה חיובית. נכון לרגע זה נראה שזהו בדיוק הכיוון אליו נוטים החוזים על מדד ה-S&P, שפותחים את הבוקר עם עליות עליות של קרוב לאחוז.

מניות במוקד

מניית FXCM ממשיכה בראלי העוצמתי וכבר עלתה 50% נוספים מאז התראנו עליה בסקירה קודמת. כעת מתקרבת המניה להתנגדות הממוקמת קצת מעל הממוצע הנע של ה-200 יום, שם צפויים הדובים להיכנס למשחק ולבחון את עוצמת העליות.

למסחר במניות קטנות, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל

קריסה של ממש מתרחשת במניית WMB (וויליאמס) והמניה ממשיכה למשוך שורטיסטים. ביום שישי היא צנחה ב-10% נוספים, וזאת לאחר שאיבדה כבר כשני שליש מערכה תוך פחות מחצי שנה בעקבות קריסת כל סקטור האנרגיה. מדובר בחברה שנסחרת בשווי 16 מיליארד דולר, עם חובות של למעלה מ-20 מיליארד דולר וצורך מיידי במימון.

חברות מדווחות היום לפני פתיחת המסחר:
LITB, NEOG

חברות מדווחות היום לאחר סיום המסחר:
CTAS, SCS, WSCI

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 – ארה"ב:
מדד הפעילות של הבנק הפדרלי של שיקאגו (נובמבר)
17:00 – אירופה: מדד אמון הצרכנים של גוש היורו (דצמבר)