לוקהארט. ניסה להרגיע
לוקהארט. ניסה להרגיע
נקודת מפנה במדדים? אתמול כתבנו על תפקידם של נגידי הבנקים בארה"ב בנסיון להרגיע את האווירה, וכך היה לפחות במקרה של דניס לוקהארט, ראש הבנק הפדרלי של אטלנטה. במהלך נאומו אמר לוקהארט כי אין סיבה טובה לבצע העלאה שניה של הריבית בחודש מרץ כיוון שעדיין אין מספיק מידע הנוגע לשיעור האינפלציה. תעודת ה-SPY, שעד אז עשתה דרכה למטה, הסתובבה למעלה וסגרה מעל שער הפתיחה. כעת ממתינים הסוחרים לאישור מהשווקים לכך שהחל התיקון, במטרה לחבור לירידות ממחיר גבוה יותר.

מי שאינו עוצר מלרדת הוא הנפט. במהלך הבוקר כבר הגיעה הסחורה קרוב מאוד לרמת ה-30 דולר לחבית וחברות אנרגיה רבות נמצאות בצרות. רוברט קפלן, נגיד הבנק המרכזי של דאלאס, הוסיף אמש במהלך נאומו כי הוא צופה עוד פשיטות רגל בסקטור הנפט, הסדרים ורכישות, וזאת בעקבות הצפי להמשך מחירי אנרגיה נמוכים במהלך השנה.

מי שאחראית במידה רבה לביקושים לנפט ולסחורות תעשייתיות היא סין, שבמהלך הלילה תחזור למרכז הזירה עם פרסום המאזן המסחרי שלה לחודש דצמבר, נתונים אלה מצידה של היצואנית הגדולה בעולם יעידו על מצב הכלכלה הגלובלית וירמזו על האפשרות לפיחותים נוספים של המטבע הסיני.

מניות במוקד

כיאה לשבוע פקיעת אופציות, המוסדיים מזיזים מניות בעזרת שמועות. אתמול היתה זו אפולו (APOL) שעלתה 22% לאחר סיום המסחר בעקבות דיווח של רויטרס על אפשרות למכירת החברה עפ"י "מקורבים". המועמדת הראשית לרכוש את החברה היא החברה הפרטית Apollo Global Management.

גם לולולמון (LULU) זינקה אמש לאחר המסחר בעקבות שיפור תחזית המכירות שלה לרבעון הרביעי ביותר מ-3%. החברה הפגינה חוזקה יחסית בהשוואה למדדים הראשיים הנופלים וכעת נמצאת דולרים בודדים בלבד מהתנגדות הממוקמת ברמת 63 דולר.

כמו-כן, אתמול פתחה אלקואה (AA) את עונת הדוחות עם רווח של 4 סנט למניה בהתאם לתחזיות, אך איכזבה בצד המכירות עם 5.25 מיליארד דולר - 90 מיליון מתחת לצפי, אך לא נרשמה תנועה חדה במניה לאחר שעות המסחר.

למסחר בעונת הדוחות, מלאו את פרטיכם בטופס שמשמאל >>

מניות מדווחות היום לפי פתיחת המסחר:
IHS

מניות מדווחות היום לאחר סיום המסחר:
AAHR, CCA, CGO, CSX, NEPT, NTB, PRGS

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

12:30 - ארה"ב: סטנלי פישר נואם בפריז
17:00 - ארה"ב: יצירת משרות חדשות (נובמבר)
22:15 - ארה"ב: הנגיד לאקר נואם בדרום קרוליינה
3:00 - סין: מאזן מסחרי (דצמבר)