דראגי. הותיר את הריבית ללא שינוי
דראגי. הותיר את הריבית ללא שינוי
בדקות אלה נואם נגיד הבנק האירופי מריו דראגי בפרנקפורט ועונה על שאלות הכתבים בנוגע למדיניותו. לפני כשעה הותיר הבנק את תכנית רכישות האג"ח הנוכחית שלו ללא שינוי.

הבנק גם השאיר את הריבית על רמתה הנוכחית ובכך ממשיך את תהליך ההתנתקות של הבנקים המרכזיים מזה של ארה"ב - שהחל להעלות את הריבית כבר ב-2016.

אתמול ריכזה עניין רב נגידת הפדרל רזרב, ג'נט ילן. התנודתיות בזירת המט"ח החלה מיד עם תחילת נאומה, בו ניסתה להרגיע את העיתונאים וציינה כי מדיניותה המוניטרית לא תשתנה משיקולים פוליטיים. עם זאת, בשווקים מעריכים כי תכניותיו האינפלציוניות של טראמפ יגרמו לבנק המרכזי ליישם מדיניות מוניטרית מרסנת.

מחר יושבע דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב בשעה 16:00 (שעון ישראל), אירוע שרבים מצפים כי ייצר תנודתיות במדדים הראשיים. יהיה זה היום האחרון של שבוע פקיעת האופציות ומניות רבות, בעיקר מענפי הפיננסים, הכריה והבריאות יימצאו בעין הסערה.

היום בשעה 18:00 יפורסם מלאי הנפט הגולמי בארה"ב לאחר שבשבוע שעבר הופתעו השווקים מעליה גבוהה מהצפוי במלאים. נכון לרגע זה נסחר הנפט מעל רמת ה-50 דולר, אותה רואים אנליסטים רבים כרמה פסיכולוגית חשובה.


מניות במוקדעונת הדוחות העלתה אמש הילוך עם זינוק של 8% במניית נטפליקס (NFLX) לאחר סיום המסחר. החברה היכתה את התחזיות בשורה העליונה והתחתונה, אך חשוב מכך, הגדילה את כמות המשתמשים ב-30% יותר מהצפי ותפתח את יום המסחר בגאפ.

גם מניית טסלה (TSLA) עולה לפני פתיחת המסחר (בכ-4%). החברה תרחיב את שיתוף הפעולה עם פנסוניק לתחומים נוספים מלבד סוללות, וכמו-כן קיבלה העלאת דירוג מבנק מורגן סטנלי שצופה אווירה פוליטית חיובית עבורה.

מניה נוספת שתרכז עניין היא קינדר מורגן (KMI) שירדה בכ-5% לאחר שפיספסה את צפי הרווחים וההכנסות באופן משמעותי. החברה עדיין נסחרת בתשואה של כ-100% מאז התחתית ההיסטורית בפברואר האחרון.


מניות נוספות מתוך הסורקים:


עולות: SSH ב-21.13%, CSX ב-17.07%, OCLR ב-7.58%.
יורדות: ZYNE ב-10.23%, VNOM ב-7.58%, CANF ב-6.61%.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (14 בינואר)
16:15 - ארה"ב: התחלות בניה (דצמבר)
18:00 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי (מה-13 בינואר)