וול סטריט. מנסים לעכל את ההודעה
וול סטריט. מנסים לעכל את ההודעה
הולכים על חבל דק. אמש פורסמה הודעת הפדרל רזרב ובה כתבו חברי הועדה - באופן צפוי - כי אינם מסוגלים להעלות את הריבית מהר כפי שקיוו. הנגידים הזכירו את ההאטה בצמיחה וסביבת האינפלציה האפסית כסיבות המרכזיות לצפי השלילי. הטון המקל של חברי הועדה עשוי היה להתפרש כטריגר טוב לעליות בוול סטריט, לכן לא מפליא הדבר שהכתבים שוב תהו בקול רם כיצד קרה שהמדדים הגיבו דווקא בירידות. מי שקרא את הסקירה הקודמת שלנו שעסקה בתגובות השווקים להודעת הריבית, ידע היטב שאין סיבה לצפות כי השוק יגיב כפי שהשחקנים מצפים.

בינתיים, מי שמתחיל לפלס לו את דרכו למעלה הוא הזהב. המתכת הצהובה רשמה יום טוב כאשר היא עושה צעד נוסף לעבר הממוצע הנע של ה-200 יום. ההתנגדות העיקרית של הזהב ממוקמת במחיר ה-$1,160, ופריצה שלו עשויה להזניק מדדים כמו ה-GDX וה-GDXJ (תעודות העוקבות אחר מניות זהב).

למסחר בכל סוגי המדדים - לונג או שורט - מלאו את הטופס שמשמאל >>

מניות במוקד

פייסבוק (FB) שוב עשתה זאת. החברה היכתה את תחזיות האנליסטים בצורה פנומנלית עם רווחים והכנסות גבוהים מהצפוי ב-15% וב-10% בהתאמה. מניית החברה טסה בכ-12% לאחר סיום המסחר וצפויה לפתוח היום בגאפ חזק למעלה. התנגדות קיימת ברמת ה-106 דולר, אך עם קצת עזרה מהמדדים הראשיים (שעולים בשעות אלה), עשויה המניה לפתוח מעל רמה זו ולאתגר את השיא האחרון מנובמבר, שעומד על 110.65 דולר.

לעומת פייסבוק עלתה 12%, איביי (EBAY) לקחה את הכיוון ההפוך בדיוק וצנחה ב-12%. החברה לא הציגה גידול במכירות, אף על פי שמדובר היה ברבעון האחרון של השנה הכולל את עונת החגים. כמו-כן, החברה הציגה צפי שלילי לרבעון הבא וכעת נמצאת המניה בקרבת התחתית של 2015, שם צפויה לה תמיכה בטווח הקצר.

חברת פייפל (PYPL) דיווחה גם היא על תוצאותיה. המניה עלתה בכמעט 5% בתום המסחר לאחר שדיווחה על הכנסות ורווחים גבוהים מצפי האנליסטים. המניה שצנחה ב-20% תוך מספר שבועות תנסה כעת לחלץ את דרכה למעלה, אך הדרך לא תהיה קלה.

גם היום צפויה עונת הדוחות לזמן דוחותיהן של חברות מרכזיות. לפני המסחר יהיו אלה עליבאבא (BABA), שעשויה לסבול מחולשת הצרכן הסיני, ויזה (V), שתאותגר ע"י חוזקו של הדולר וקטרפילאר (CAT), שתסבול מירידת מחירי הסחורות וההאטה בכריית משאבי טבע (להם היא מספת ציוד כבד). מדווחות מרכזיות לאחר המסחר יהיו פורד (F), אמזון (AMZN) ו-ויזה (V).

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:00 - גרמניה: מדד המחירים לצרכן (ינואר)
15:30 - ארה"ב: הזמנת מוצרים ברי קיימא (דצמבר)
15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-23 לינואר)