שינזו אבה. ישקיע את רזרבות המט"ח בארה"ב
שינזו אבה. ישקיע את רזרבות המט"ח בארה"ב
חוזרים לצבע ירוק. נכון לרגע זה עולים החוזים על מדד ה-S&P ברבע אחוז לאחר שאמש סגרו המדדים הראשיים את יום המסחר בירידות קלות.

מספר התפתחויות ראויות לציון בגזרה הגיאו-פוליטית, אחת מהן מכיוונה של יפן. עפ"י דיווחים בכלי התקשורת, מסתמן כי ממשלתו של שינזו אבה צפויה להציע לטראמפ להשקיע בתשתיות בארה"ב שצפויות ליצור כ-700 אלף מקומות עבודה.

השקעה זו תיעשה על פני שנים רבות ותתקיים בחלקה מכספי רזרבות המט"ח של יפן. בכך יתאפשר לממשלה היפנית לגבות מיסים מחברות התשתיות שלה וכמו-כן לייצר צמיחה ומשרות בארה"ב. היתרון העיקרי מבחינתו של הנגיד היפני (קורודה) הוא ככל הנראה האור הירוק שהסכם זה נותן להמשך פיחות הין.

על אף התמיכה המפתיעה מחוץ, העויינות לטראמפ מבפנים עודנה נמשכת. בעקבות החלטת של בית המשפט העליון לדחות את הוראת טראמפ להגבלת ההגירה, הצטרפו אתמול חברות ההייטק הגדולות (פייסבוק אפל, גוגל ואחרות…) וחתמו על תמיכה בהחלטת השופט.

מניות במוקדעונת הדוחות נמשכת ומניות רבות מופיעות בסורקים. מניית KORS נפגעת מעוצמת הדולר ויורדת ב-9% לפני פתיחת המסחר בעקבות אכזבה במכירות באירופה. גם המכירות בארה"ב איכזבו והחברה דיווחה על צפי חלש לתקופת האביב.

מניית FXCM קורסת ב-50% לאחר שהתחייבה למכור את כל חשבונותיה האמריקאים בעקבות הסכם עם הרגולטורים האמריקאים על עזיבתה את ארה"ב. בנוסף נקנסה החברה ע"י בורסת הסחורות על מסחר נגד לקוחותיה ותשלם 7 מיליון דולר. שימו לב כי מניה זו נסחרת במחזור דליל במיוחד ועל כן תהיה תנודתית.

גם מניית SABR צונחת בעקבות פספוס צפי הרווחים (20%-) וצפויה לנסות ולשבור את רמת ה-20 דולר למניה לראשונה מזה שנתיים.

מניות נוספות מהסורקים של מערכת GTrade:

עולות:

CLNE ב-8.12%
APOP ב-8.03%
AVXL ב-7.25%

יורדות:

MOS ב-6.43%
VMC ב-5.02%
AUPH ב-4.89%

למסחר בסורקי מניות מיוחדים ובעלות 0.3 סנט למניה - לחץ כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום


שלישי
15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (דצמבר)