הלילה הודיע הבנק הסיני על נכונותו להירתם להמרצת הכלכלה ולהמשיך בפיחות המטבע ככל שיידרש. המשך פיחות היואן יפגע בכלכלות המזרח אסייתיות שמייצאות אל סין והאטה במדינות אלה עשויה לפגוע גם ברווחיהן של החברות הגלובליות הנסחרות בוול סטריט. נתון מעניין נוסף שפורסם אתמול הוא מדד הייצור של הבנק הפדרלי של דאלאס, שהצביע על המשך המיתון בסקטור הייצור האמריקאי. פעילותן של היצרניות האמריקאיות נמצאת במגמת ירידה ממושכת (מאז אמצע 2014), כאשר אחת הסיבות להאטה זו היא הסטת ההון שמתרחשת על גבי ריביות נמוכות לסקטורים המבוססים על הצרכן, פרוייקטים נדלניים וממשלה (בעקבות תשלומי הריבית הנמוכים על החוב).

מניות במוקד

מניית FXCM רותחת. על הפריצה שלה דיווחנו לפני כשבועיים וכעת היא ממשיכה במגמה בה החלה מרגע פרסום הנתונים הטובים ב-14 לחודש. ברגע זה נמצאת המניה באזור ההתנגדות של מחירי תחילת השנה ולאחר שנסוגה כבר 20% מרמת ה-20 דולר למניה.


מניה שדווקא הצליחה לפרוץ התנגדות משלה היא נאופוטוניקס (NPTN). החברה נמצאת בשיא של 5 שנים לאחר שאתמול עלתה ב-5% נוספים. החברה עוסקת בייצור רכיבים אופטיים ועלתה כבר 400% בתוך כשנה.

מי שממשיכה בנפילה שלה היא חברת התלת מימד 3D Systems (סימבול: DDD). החברה שייצגה יותר מכל את תנופת התלת מימד של השנים האחרונות (לאחר שעלתה בערך פי 100 תוך מספר שנים מאז 2009), כבר השילה יותר מ-90% מערכה וכעת מאיימת לשבור את ההתכנסות שיצרה במהלך החודש האחרון.

בשביל לסחור במניות קטנות כמו DDD, שורט או לונג, צרו עמנו קשר בטופס שמשמאל (לא ניתן לבצע שורט על מניות אלה דרך הבנקים או בתי ההשקעות).

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (נובמבר)
16:00 - ארה"ב: מדד מחירי הבתים של Case-Shiller (אוקטובר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים (דצמבר)