זהב. האם הוא חוזר לאופנה?
זהב. האם הוא חוזר לאופנה?
חוזרים לעבודה. שבוע המסחר יעמוד בסימן המפנה האלים ביום שישי, שבו הקפיצו נתוני התעסוקה את המדדים הראשיים. העליות מתרחשות בתקופה שבה באופן מסורתי מתקיים ראלי סוף שנה בשל מחזורי המסחר הנמוכים של המדדים המובילים. מדד ה-S&P רחוק רק 2% משיא כל הזמנים ורבים מבין קרנות הגידור ובתי ההשקעות היו שמחים לראות אותו פורץ ולוקח איתו את ההחזקות שלהם לעוד שנה רווחית.

בניגוד לחוסנו של שוק המניות הכללי, הנפט ממשיך בשלו וירד כבר מתחת ל-40 דולר לחבית. הסיבה להמשך הירידות נובעת מפגישת אופ"ק ביום שישי האחרון, בה סיכמו שרי מדינות החברות שלא להגביל את תפוקת הנפט. המתנגדת העיקרית להקטנת התפוקה היתה אירן, ומסיבות ברורות: המדינה שזה עתה נחלצה מהסנקציות הקשות עליה זקוקה לרווחי הנפט במטרה להשיב את הצמיחה לכלכלתה הפגועה.

מניות במוקד

עליות חדות נרשמו במחיריהן של מניות הזהב בסוף השבוע האחרון והתבנית בו הן נמצאות רומזת על תחתית אפשרית. סוחרי מניות אלה ודאי יבחינו כי בגרף השבועי של הזהב התקבל נר מסוג Engulfing שלעיתים קרובות מייצג שינוי כיוון. מניה שעלתה באופן חד במיוחד ביום שישי היתה ניומונט מיינינג (NEM), ענקית הזהב עלתה ב-9% בווליום של 14 מיליון מניות ועשויה להנות מלחצי קניה גם השבוע.

לרכישת מניות, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל ואנליסט ייצור עמכם קשר >>

בניגוד למניות הזהב, המניות שצפויות לסבול יותר מכולן יהיו מניות האנרגיה, שכמובן יושפע מהחלטתה של אופ"ק. אחת מהמניות ש"חטפו" יותר מכולן במהלך יום שישי היתה חברת NRG (סימבול: NRG). המניה איבדה כבר 75% מערכה מאז 2014 ונמצאת במגמת ירידה חדה.

מניות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
JOUT, MFRM, MTN

מניות מדווחות לאחר סיום המסחר:
HRB, CASY, CENT, CENTA, DRYS, GWPH, HQY, MCOX, MSLI, MSL, ORIG, UNFI

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

17:00 – ארה"ב: מדד תנאי שוק התעסוקה (נובמבר)
22:00 – ארה"ב: אשראי צרכני (אוקטובר)
1:50 - יפן: מאזן מסחרי (אוקטובר)