המתיחות בוול סטריט ניכרת. אתמול ראינו סגירה מעורבת לקראת נתוני התעסוקה שיפורסמו היום ב-15:30 כאשר הציפיה היא לשיעור אבטלה של 5.1% וליצירה של 201 אלף משרות. עם זאת, נראה שאף נתון שיפורסם לא יוכל לספק לסוחרים רמז של ממש על כיוון השוק. מצד אחד, קיימת אמונה חזקה לדבריה ג'נט ילן, שאמרה שתעלה את הריבית עוד השנה. מצד שני, ישנה התקווה שאולי היא תשנה את דעתה על רקע נתונים חלשים, אך התקווה הזו קטנה מבעבר. אם לפני כמה חודשים היו הנתונים השליליים סימן לכך שהפדרל רזרב לא יעלה את הריבית, הרי שהיום השוק עשוי להאמין שתתקיים העלאה של הריבית גם על רקע נתונים כלכליים חלשים, והדבר עשוי להוביל לירידה במחירי מניות.

מניות במוקד


היום צפויות להתחיל ולהיסחר בבורסה 2 חברות מנפיקות מתחום הפארמה. חברת Novocure (סימול: NVCR) המייצרת מכשיר לטיפול בסרטן המוח מתכוונת לגייס 176 מיליון דולר לאחר שהורידה את התמחור לטווח של $23-$24 דולר למניה (לפני כן עמד על $26-$29).

חברת Strongbridge Biopharma (סימול: SBBP), יצרנית מכשירים לאבחון מחלות נדירות, תנפיק קצת יותר מ-4 מיליון מניות במחיר $17.93 למניה.

מניה נוספת שכדאי יהיה לעקוב אחריה היא Micron (סימול: MU) שעלתה בכ-7% בעקבות פרסום הדוחות שלה לאחר סיום המסחר והציגה רווח של 37 סנט למניה לעומת צפי ל-32 סנט בלבד.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)15:30 - ארה"ב: שיעור האבטלה (ספטמבר)
15:30 - ארה"ב: השינוי במספר המועסקים (ספטמבר)
15:30 - ארה"ב: שינוי בהכנסה ממוצעת (שנתי) (ספטמבר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות ממפעלים (אוגוסט)

                   ממתינים לפרסום דו"ח התעסוקה. 15:30 שעון ישראל