דראגי. צפוי להודיע על הארכת ההרחבה הכמותית
דראגי. צפוי להודיע על הארכת ההרחבה הכמותית
וול סטריט ממתינה לדראגי. החוזים על מדד ה-S&P נסחרים כעת ביציבות ולמעשה מתעלמים מהעליות באירופה, יממה אחת בלבד לפני הודעת הריבית של הבנק האירופי.

הבנק צפוי לספק רוח גבית נוספת לשווקים מחר בהודעת הריבית, בה ככל הנראה יודיע דראגי על הארכת תכנית התמריצים אל מעבר לזמן הקצוב.

ליום החיובי הבוקר שוב אחראית ממשלת איטליה, שהודיעה על חבילת חילוץ של 2 מיליארד דולר לבנק האיטלקי מונטי דה פסקי (BMPS) הנמצא במצוקה פיננסית.

פעולתה של ממשלת איטליה גורמת לאופטימיות וצפי להמשך ההתערבות הממשלתית בשווקים ובכך שולחת מסר מרגיע למשקיעים.  מדד הדאקס הגרמני מגיב בזינוק של 1.5% לשיא שנתי חדש.  

בגזרת המאקרו, היום ב-17:30 יפורסמו מלאי הנפט בארה"ב שצפויים להצביע על ירידה של 1.4 מיליון חביות בשבוע האחרון. נתון נמוך באופן משמעותי עשוי להזיז בחדות את הזהב השחור, שכעת נמצא בקניית יתר אחרי מספר ימי עליות חזקים על רקע הסכם מדינות אופ"ק.


מניות במוקד השבוע

מספר גבוה של מניות עולות כעת בחדות במהלך המסחר המוקדם בוול סטריט. מניית PLAY מזנקת ב-13% לאחר שהיכתה את התחזיות באופן מרשים עם רווח של 25 סנט למניה (לעומת צפי ל-11 סנט). בנוסף דיווחה רשת המזון על מכירות גבוהות מהצפוי ועידכנה את התחזית לשנה הנוכחית.

מניה נוספת שעולה במהלך המסחר המוקדם היא רשת המזון וונד'יס (WEN). המניה עולה כעת במסחר המוקדם בכ-5% לאחר שנודע כי אחד המשקיעים הגדולים בחברה, נלסון פלץ, הגדיל את חלקו בחברה מ-15% ל-23%.

גם מניית ווסטרן דיגיטל (WDC) מדווחת היום על נתונים טובים לפני פתיחת המסחר ועולה גם היא ב-5%. יצרנית הכוננים הקשיחים צמחה ברבעון הנוכחי בקצב גבוה מהצפוי, בין השאר בעקבות הסכם טרי עם סמסונג, וצפויה לפתוח את יום המסחר בשיא שנתי חדש.


מניות נוספות מהסורקים של GTrade:


עולות: ECR ב-32.13%, SMART ב-12.51%, SWN ב-10.35%.
יורדות: SIGM ב-22.09%, PES ב-11.58%, LADR ב-11.23%.אירועים כלכליים מרכזיים להיום

רביעי
14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות של ה-MBA (אוקטובר)
17:30 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי (2 בדצמבר)
22:00 - ארה"ב: אשראי צרכני (אוקטובר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות ממפעלים (אוקטובר)