לאחר מספר ימים עם מחזורי מסחר נמוכים, שני נתונים כלכליים עשויים להיות הטריגר להזזת המדדים המרכזיים בארה"ב. הראשון הוא נתוני האינפלציה בארה"ב שיפורסמו בשעה 15:30 ועשויים להזיז בחדות את הדולר ועמו את הסחורות. השני הוא הנתונים החלשים שכבר הגיעו מכיוונה של אסיה הלילה והביאו את החוזים על ה-S&P לעלות בכ-0.7% בעקבות תקוות להתערבות הבנקים המרכזיים.

ספר הבז' של הפדרל רזרב פורסם אמש ולא הציג שינוי משמעותי בשפה הקבועה של הנגידים. כתוצאה מכך אתמול היה היום השלישי ברציפות שבו מחזורי המסחר ב-SPY לא עלו על 100 מיליון מניות, תופעה יוצאת דופן. לשם ההמחשה, בשנה שעברה לא היה יום אחד, במהלך שבוע הפקיעה של אוקטובר, שבו לא נסחרו 200 מיליון מניות לפחות.


מניות במוקד

היום בפתיחת המסחר ישימו עין הסוחרים על מניית נטפליקס (סימבול: NFLX). החברה המתוקשרת איכזבה את האנליסטים גם במכירות וגם וברווחים ומנייתה נפלה אמנם רק ב-3% אמש, אך עשויה לזוז בקצב גבוה יותר במהלך היום.

מניה נוספת שזזה בחדות היתה Xilinx (סימבול: XLNX) שעלתה ב-5% לאחר שדיווחה על רווחים גבוהים מהצפוי, אם כי איכזבה בשורה העליונה.

חברת HCA Holdings (סימבול: HCA) איכזבה את המשקיעים ומנייתה נפלה ב-10% לאחר פרסום הדוחות ועשויה להמשיך לרדת גם היום.

בגזרת הבנקים, ראינו אתמול את בנק אוף אמריקה (סימבול: BAC) וגם את וולס פארגו (סימבול: WFC) מציגים דוחות טובים מהצפוי. עם זאת, מניותיהם הגיבו דווקא בחולשה בעקבות חוסר בהירות לגבי הצפי, שיושפע באופן משמעותי ממדיניות הריבית של הפדרל רזרב.

היום יצטרפו אליהם גם הענקיות סיטי (סימבול: C) וגולדמן סאקס (סימבול: GS). שתיהן ידווחו לפני פתיחת המסחר וישלימו את התמונה השבועית על תחום הפיננסים האמריקאי.

הנפקות:
היום נראה את ההנפקה הגדולה ביותר של השנה כאשר כאשר 2.56 מיליארד דולר יגוייסו ע"י חברת First Data המספקת שירותי תשלום. החברה תנפיק 160 מיליון מניות במחיר של $16 למניה ותחל להסחר עם הסימבול FDC.

חברת Fuling Global תחל להסחר היום עם הסימבול FORK. החברה הסינית שעוסקת בייצור מוצרי פלסטיק הנפיקה 5 מיליון מניות במחיר של $5 למניה. ההנפקה נותנת לחברה שווי שוק של 83 מיליון דולר בלבד ולכן עשויה להיות תנודתית ולעניין רק אנשים המורגלים לסחור בהנפקות.

חברה נוספת שעשויה להנפיק את מניותיה היום היא Albersons Companies. החברה שוקלת לדחות את ההנפקה בעקבות ההודעה השלילית שפרסמה לאחרונה וול-מארט. אם אכן תתקיים ההנפקה המחיר המקסימלי עבור המניה צפוי להיות כ-$18 והיא תסחר עם הסימבול ABS.

מניות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
ACC, BBT, BX, C, MYCC, FCS, FRC, GS, HOMB, KEY, LNN, VAC, MTG, NORD, PM, PPG, SCHW, TSM, UNH, USB, WBS, WGO, WNS

מניות מדווחות לאחר סיום המסחר:
AMD, ASB, BNK, EGP, INDB, MAT, MBFI, PBCT, SLB, STAF, WDFC, WAL, ZHNE


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (3 באוקטובר)
15:30 - ארה"ב: מדד המחירים לצרכן (ספטמבר)
15:30 - ארה"ב: משכורות שבועיות חודשיות (ספטמבר)
17:00 - ארה"ב: סקר הבנק המרכזי של פידלפיה (אוקטובר)
18:00 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי, משרד האנרגיה (9 באוקטובר)


                     וול סטריט ממתינה לטריגר