טסלה מדווחות. כמה נמכרו ממודל X?
טסלה מדווחות. כמה נמכרו ממודל X?
עוד יום חיובי בשווקים. אתמול היו אלה מניות הביוטק והאנרגיה שהובילו את המדדים ונראה ששום דבר לא יכול לעצור את הריצה של וולסטריט כל עוד מחזורי המסחר אינם עוברים את ה-100 מיליון ב-SPY (העוקבת אחר ה-S&P). שינוי של ממש במחזורי המסחר נקבל ככל הנראה רק ביום שישי עם דוחות התעסוקה.

בינתיים, עוד ועוד כלכלנים מצטרפים לדיון אודות תיקון הכרחי ב-S&P. אתמול היה זה מוחמד אל-עריאן שעשה זאת כאשר אמר כי הוא צופה מיתון בכלכלה האמריקאית בשנתיים הקרובות. אחריו התראיין ל-CNBC מארק פאבר שהזהיר מכך שזרימת הכסף לוול סטריט אינה נעשית בצורה מאוזנת אלא מנפחת את מחירי החברות הגדולות בלבד.

מניות במוקד

שתי מניות נפלו אמש בכ-8 אחוז לאחר סיום המסחר. האחת היא פיטביט (FIT) שפירסמה דוחות טובים מהצפוי אך הודיעה כי בכוונת בעלי מניות בחברה למכור כ-21 מיליון מניות המשקפים כ-10% ממניות החברה. השניה היא מניית אוויס (CAR) שאיכזבה את המשקיעים ולא עמדה בציפיות הרווח והמכירות.

היום לאחר המסחר תדווח אחת החברות המסקרנות בוול סטריט והיא טסלה מוטורס (TSLA). לאחרונה אמר בוב לוץ, מי שהיה המשנה ליו"ר החברה, כי טסלה מציגה סימנים ברורים של חברה במשבר. המשקיעים ירצו לשמוע מהחברה על הביקושים הקיימים למודל X ומצפים ממנה להגדיל את המכירות ל-1.26 מיליארד דולר, 30% יותר מבשנה שעברה, אם כי לרשום הפסד רבעוני נוסף.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

17:00 – ארה"ב: הזמנות ממפעלים (ספטמבר)
2:50 – יפן: מדד בטחון הצרכנים (אוקטובר)
3:45 – יפן: מדד מנהלי הרכש המשולב (אוקטובר)
3:45 – סין: מדד מנהלי הרכש המשולב (אוקטובר)