התנודתיות בוול סטריט מבטיחה לנו עניין רב גם היום, וכנראה עד הודעת הריבית בשבוע הבא. אתמול נפתח יום המסחר בזינוק מרשים במדד ה-S&P, אך העליות נקטעו מיד עם פרסום מלאי הנפט בארה"ב שהצביע על קיטון המלאים. מאותו רגע החל המדד לצנוח עד לנפילה מצטברת של כ-2%. בעקבות ההודעה זינק הנפט זינק בכ-2% ואז קרס מיד לאחר מכן ביותר מ-5%. הנפט ממשיך להראות חלש מבחינה טכנית וכבר קרוב מאוד לשפל מ-2008 כאשר תמיכה מקומית עשויה להימצא מעט מתחת למחיר-34 דולר לחבית.

הלילה נרשמו ירידות קלות במסחר באסיה בהמשך לירידות בשוק האמריקאי. השווקים האסייתיים, כמו זה האמריקאי מקשיבים בדריכות להצהרות נגידי הבנקים המרכזיים שלהם בכדי לנחש מה תהיה תגובתם להודעת הריבית בארה"ב. במידה והנגידים לא יעלו את הריבית בתגובה לארה"ב, צפויות המדינות היצואניות להנות – לפחות בשלב הראשון – מירידה בשער המטבע שלהן, זוהי אחת הסיבות להצהרתו של נגיד הבנק המרכזי של סין הלילה כי אינו ממהר לחתוך את שער היואן.

מניות במוקד

חברות האנרגיה הסולארית תפסו את רוב הכותרות אמש לאחר סיום המסחר. הנופלת הגדולה ביותר היתה פירסט סולאר (FSLR) שצנחה בכמעט 10% לאחר שעידכנה למטה את תחזית המכירות ל-2016, עם סיכוי לירידה של 5% בהכנסות. חברות אחרות שהציגו חולשה היו סנפאוור (SPWR), בעקבות רצון לגייס 350 מיליון דולר וחברת סנאדיסון (SUNE) שמתכוונת להנפיק יותר מניות עבור הצעת הרכישה שלה לחברת ויוינט סולאר.

היום צפויות לדווח את תוצאותיהן שתי חברות שריתקו את הסוחרים בחודשים החולפים. אחת מהן תהיה Vince Holdings (סימול: VNCE) שהפגינה זינוק מרשים לאחרונה ממה שעשוי להתברר כתחתית ארוכת טווח. השניה היא אדובי (ADBE) שנמצאת במגמת עלייה, נסחרת ברמות של תחילת שנות ה-2000 ועם תשואה של 50% ב-12 החודשים האחרונים.

שימו לב, VNCE היא מניה קטנה ולכן אינה קיימת אצל רוב הברוקרים ובתי ההשקעות.
ג'נרל טרייד מאפשרת מסחר בכל המניות הקטנות, למסחר במניות קטנות צרו קשר באמצעות הטופס שמשמאל >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 – ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (5 בדצמבר)
19:00 – ארה"ב: שינוי בשווי נכסי משקי הבית (רבעון שלישי)
21:00 – ארה"ב: הצהרת תקציב חודשית (נובמבר)