מניית נייק. נר יוצא דופן במחזור חריג
מניית נייק. נר יוצא דופן במחזור חריג
היום יסתיים המסחר בוול סטריט בשעה 20:00 ומחר לא יתקיים מסחר כלל לרגל חג המולד. נכון לרגע זה נראה שמדד ה-S&P נמצא בדרכו לשנה חיובית נוספת לאחר שאתמול קיבלנו עוד יום של עליות, הפעם על גבי סקטור האנרגיה. מניות הנפט והגז הגדולות עלו בכ-3%-4%, בדומה לעליות שנרשמו בסחורות עצמן. בנוסף ניכרו עליות במניות כריה רבות בעקבות הודעת ממשלת סין על כוונתה לתמרץ את הכלכלה.

החלטה דומה לזו של סין התקבלה הלילה גם ביפן לאחר שראש הממשלה שינזו אבה הגדיל את תקציב הממשלה ל-2016, ימים ספורים לאחר שהבנק המרכזי של יפן הודיע על תכנית מוניטרית שאיכזבה את המשקיעים.

מניות במוקד

נר אדיר נרשם אמש במניית נייק (NKE). המניה פתחה את יום המסחר בעליות של למעלה מ-3% ומיד הונחתה למטה במחזור אדיר. הסגירה היומית יצרה יום אדום מסוג Outside Day (פתיחה מעל השיא של אתמול וסגירה מתחת לתחתית שלו). נרות כאלה, כאשר הם מופיעים בפסגה של גרף, פעמים רבות מעידים על שיא מקומי או ארוך טווח.

יצרנית הביצים קאל-מיין (CALM) ירדה בכמעט 5% לאחר סיום המסחר בעקבות פרסום תחזית מכירות נמוכה מהצפוי, וזאת בנוסף לפספוס צפי הרווחים והמכירות ברבעון הקודם. רמת ה-42 דולר עשויה לשמש לה תמיכה בטווח הקצר.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (19 בדצמבר)
1:30 - יפן: מדד המחירים לצרכן (נובמבר)