ה-FED. יפיל את השווקים?
ה-FED. יפיל את השווקים?
הפאסימיות ממלאת את כותרות העיתונים. המדדים הראשיים בוול סטריט ירדו במהלך השבועיים האחרונים לקראת הודעת הריבית, אך כיצד יגיב השוק לאחר פרסום ההודעה? כפי שכבר ציינו בבלוג קודם, אין ודאות בכך שהודעה שלילית תפיל את המדדים, והיא עשויה דווקא להזניק אותם לכיוון ההפוך, ובניגוד ל"הגיון". תופעה זו נקראת "sell the news” והיא מתקיימת ביתר שאת במהלך שבוע פקיעת אופציות כמו זה. הסיבה לכך היא שבשבועות שלפני הפקיעה נכתבות אופציות פוט ע"י השחקנים הגדולים, אותם קונים הסוחרים הקטנים במטרה להרוויח מהפאניקה של העלאת הריבית. מה שהם שוכחים הוא כי ייתכן שמי שכותב את האופציות מתכונן להודעת הריבית במטרה לתפוס פוזיציה הפוכה בדיוק על האופציות שכתב,  בעיקר לקראת ראלי סוף שנה המסורתי (חשוב לזכור: תופעות אלה אינן מתרחשות במאה אחוז מהפעמים יש לקחת את הדברים בערבון מוגבל).  

מניות במוקד

זינוק של 50% במניית FXCM בעקבות נתונים תפעוליים טובים מהצפוי. כזכור, לאחר שהבנק המרכזי של שווייץ ביטל את ההצמדה של הפרנק השווייצרי, התרחשה תנודה אלימה בשוק שעד אז היה גדול ונזיל. המניה שקרסה בכ-90% מראה כעת סימני חיים ראשונים מזה זמן רב וסוחרים רבים עשויים להריח הזדמנות.

שימו לב: מניית FXCM מוגדרת כמניה קטנה ולכן מוגבלת למסחר בבתי ההשקעות. אם ברצונכם לסחור במניות קטנות דרך ג'נרל טרייד, השאירו את פרטיכם בטופס שמשמאל וניצור עמכם קשר בהקדם

מי שקרסה אמש בעוד 20% ובמחזור של 12 מיליון מניות היתה חברת האנרגיה Ultra Petroleum (סימבול: UPL) שכמו כל חברות האנרגיה נלחצת ע"י מחירי האנרגיה הנמוכים. החברה נמצאת בגרעון משמעותי בחשבון השוטף של 170 מיליון דולר כאשר ברשותה רק 25 מיליון דולר במזומן, ואם זה לא מספיק, היא נושאת על גובה חובות בסך 3 מיליארד דולר ונמצאת בסכנת פשיטת רגל.

קורסת נוספת היתה חברת פטריוט נשיונל (PN). החברה שהיתה במצב פיננסי לא טוב הנפיקה מניות בסך 50 מיליון דולר וצנחה בלא פחות מ-40% בווליום גבוה. לחצי המכירה עשויים להמשך גם היום.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
AEY, BLBD, FDS, HMLP, SKIS, TENX, MESG

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
LAKE, LTRE, UWN, HEI, JRJC


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 – ארה"ב: צריכה פרטית (רבעון שלישי)
15:30 – ארה"ב: עדכון נתוני תוצר (רבעון שלישי)
17:00 – ארה"ב: מכירות בתים קיימים (נובמבר)