טראמפ. 180 מעלות ממדיניות אובמה
טראמפ. 180 מעלות ממדיניות אובמה
טראמפ מתחיל לפעול ו-וול סטריט אוהבת את זה. הנשיא האמריקאי הודיע על התנעה מחודשת של פרוייקט צינורות הנפט בין קנדה לארה"ב הידוע בשם Keystone Pipeline ותרם לעליות של 0.65% במדד ה-S&P.

הפרוייקט שפוגע בעסקי הרכבות של המיליארדר וורן באפט, ונחסם בתקופת אובמה, צפוי להביא ליצירתן של עשרות אלפי משרות בשכר גבוה. פרוייקט זה צפוי להיטיב עם חברות הפלדה האמריקאיות, אשר טראמפ הורה לרכוש מהן את הפלדה עבורו.

בסוף השבוע הקרוב צפוי דונלד טראמפ להיפגש עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי והשניים צפויים לדון על האפשרות להסכם סחר משלהם בעידן שלאחר סיום הברקזיט. כזכור, אתמול דחה בית המשפט העליון בבריטניה את ערעור הממשלה והורה לה להעביר את סעיף 50 באמצעות הפרלמנט.

בגזרת הסחורות, היום בשעה 17:30 (שעון ישראל) יפורסם מלאי הנפט הגולמי בארה"ב שעשוי לייצר תנודתיות במחירו של הזהב השחור. בשבועות האחרונים ניכר גידול מתמשך במלאי הנפט שתרם לעצירת העליות במחירו בחודשיים האחרונים.


מניות במוקדעונת הדוחות ממשיכה לספק הזדמנויות לסוחרים וגם היום נרשמות עליות חדות במספר רב של מניות לפני פתיחת המסחר. מניית לוגיטק (LOGI) מזנקת ב-13% לפני הפתיחה לאחר שדיווחה על גידול המכירות הגדול בתולדותיה ועליה של 41% ברווח התפעולי.

מניה נוספת היא סיגייט (STX) שעולה ב-12% לאחר שהיכתה את צפי האנליסטים ביותר מ-100% בשורת הרווח וצפויה להיסחר בשיא של למעלה משנה.

שתי מניות שדווקא יורדות עם פתיחת המסחר הן הוריזון (HZN) ו-ניוטק (NEWT). המניות יורדות ב-6% ו-9% (בהתאמה) על רקע הודעות על הנפקת מניות.

הלילה לאחר סיום המסחר יימשך מצעד החברות המדווחות, כאשר המרכזיות שבהן יהיו קוואלקום (QCOM) (עם צפי רווחים של 1.06 דולר למניה), איביי (EBAY) (עם 47 סנט למניה) ו-AT&T (סימול:T) (עם צפי ל-66 סנט למניה).


מניות נוספות מתוך הסורקים של GTrade:

עולות:
NEWR ב-19.75%
DS ב-14.87%
MYOS ב-12.87%

יורדות:
GLBS ב-5.21%
VIVO ב-11.74
TXT ב-8.75%

אירועים כלכליים מרכזיים להיום16:00 - ארה"ב: מדד מחירי הבתים (נובמבר)
17:30 - ארה"ב: מלאי הנפט הגולמי (מה-20 בינואר)


למסחר ב-0.3 סנט למניה, לחץ כאן >>