איטליה ואירופה. האם ילכו יד ביד?
איטליה ואירופה. האם ילכו יד ביד?
וול סטריט לא מתרגשת מאיטליה. בדקות אלה נסחרים החוזים על המדדים הראשיים בעליות לקראת עוד פתיחה ירוקה, וזאת למרות התפטרותו של רה"מ האיטלקי וחששות מבחירות מוקדמות באיטליה.

כפי שקורה לא פעם בשווקים, השחקנים הגדולים תימחרו באופן כמעט מלא את הצבעת הבוחר האיטלקי וכעת מוציאים מהשוק את מחזיקי פוזיציות השורט את  על המדדים המובילים ועל היורו.

בגזרת הסחורות, הנפט ממשיך בראלי החזק מאז חתימת ההסכם בין מדינות אופ"ק ונסחר במחיר של כ-52 דולר לחבית. קיצוץ התפוקה לכדי 32.5 מיליון חביות אמנם תומך במחיר הזהב השחור בטווח הקצר, אך עדיין אינו מספיק לצורך יצירת מגמת עליות ממושכת ולא פותר את הקשיים הפיננסיים של חלק לא מבוטל מחברות הנפט הגז.

למסחר בנפט באמצעות תעודות סל, מלאו את פרטיכם בטופס המצורף >

בגזרה האמריקאית, היום בשעה 17:00 (שעון ישראל) יפורסם מדד ה-ISM לענפי השירותים בארה"ב שעשוי להזיז חלק מהמניות במהלך המסחר. לאחר מכן, ב-21:00, יעלה חבר הפדרל רזרב ג'יימס בולארד לנאומו באריזונה, שם הוא עשוי לספק רמזים למתווה העלאת הריבית של הפדרל רזרב.


מניות במוקד 

מספר מניות זזות לפני הפתיחה וצפויות להיות במוקד העניינים עם פתיחת המסחר. מניית EDU צפויה להמשיך ולרכז עניין לאחר שביום שישי צללה ב-14% בעקבות פרסומים לפיהם עזרה לסטודנטים לרמות בבחינות. מניית החברה, שמספקת שירותי חינוך פרטי בסין, נסחרת כעת בעליות של 4%, אך הסנטימנט השלילי כלפיה עדיין קיים.

שתי מניות נוספות שצפויות לרכז את עניין הסוחרים היום הן ETP ו-SXL שיורדות לקראת הפתיחה בכ-4% כל אחת. הסיבה לירידות הן קשיים רגולטוריים בהן הן נתקלות סביב צינור הובלת הנפט שבבעלותן.

מניה נוספת שזזה בחדות היום לפני הפתיחה היא CEMP (חברת קמפרה). מניית החברה עולה ב-7% בהמשך ישיר ליום שישי, זאת על רקע ספקולציות לאישור התרופה שלה ע"י ה-FDA ב-27 לדצמבר.


אירועים כלכליים מרכזיים להיום

 17:00 - ארה"ב: מדד ה-ISM לסקטור השירותים (נובמבר)