לינקדאין. האוויר מתחיל לצאת...
לינקדאין. האוויר מתחיל לצאת...
רוב ימי השישי בוול סטריט מלווים במחזורי מסחר נמוכים, אך היום מצפה לנו אקשן. ב-15:30 (שעון ישראל) יפורסמו נתוני התעסוקה בארה"ב כאשר צפי הכלכלנים עומד על 190 אלף משרות שנוצרו במהלך חודש ינואר. מעניין לשים לב, כי למרות הקורלציה החיובית בין הדולר לשוק המניות, הפעם -  נתון מאכזב עשוי לשלוח את השוק דווקא למעלה, ובניגוד לכיוון הדולר. הסיבה לכך היא שבשווקים מאמינים כי ג'נט ילן רק מחפשת תירוץ על מנת שלא להעלות את הריבית פעם נוספת בעת הזו, ודו"ח התעסוקה עשוי להיות האליבי המושלם.

מי שבכל מקרה צפוי לנוע בחדות במהלך דו"ח התעסוקה הוא בדר"כ הזהב. מעניין לראות שהמגמה החיובית של מניות הזהב עליהן דיברנו בסקירה יומית קודמת, ממשיכה. הסיבה לעליית הזהב בעיתות משבר נובעת מהציפיה להתערבות מוניטרית נוספת מכיוונו של הבנק המרכזי, או לכל הפחות מדיניות פחות מרסנת מזו הקיימת (פחות העלאות ריבית למשל). אמש בתום המסחר ננעל מחיר הזהב על  1,156 דולר לאונקיה, כ-10 דולרים בלבד מתחת להתנגדות משמעותית, שם הוא צפוי לעצור לפחות לעת עתה.

מניות במוקד

פתיחה קשה מאוד צפויה ללינקדאין (LNKD) היום. רבים מהמשקיעים קיוו כי ההצלחה של פייסבוק (FB) תהיה רמז מקדים על מגמה חיובית בכל תחום הרשתות החברתיות, אך במקרה של לינקדאין האמת לא יכלה להיות פחות הפוכה. מניית החברה צללה בכ-30% לאחר סיום המסחר בעקבות הורדת צפי המכירות והרווחים שלה לרבעון הראשון ונסחרת בשפל של 3 שנים. כאשר לוקחים בחשבון כי מדובר בחברה בשווי שוק של 25 מיליארד דולר, הרי שזה לא עניין של מה בכך.  

פתיחה אדומה אפילו יותר צפויה גם לחברת Tableau Software (סימבול: DATA). לאחר סיום המסחר צנחה המניה בכ-37% בעקבות הודעתה כי הכנסותיה ממכירת בלעדיות ירדו השנה בכ-31%. החברה צפויה לפתוח קרוב מאוד לשפל כל הזמנים שלה עם סיכוי גדול לשבור אותו.

שימו לב, לא ניתן לבצע שורט על מניות דרך הבנקים. לביצוע שורט על כל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

חברות מדווחות לפני תחילת המסחר:
AME, AON, BECN, BOTA, BPY, CME, CIGI, UFS, EL, ES, FNFG, HRG, IRMD, MINI, MCO, MSGN, SAIA, TSN, USG, WY, WETF

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: הגידול במספר המועסקים במגזרים הלא חקלאיים (ינואר)
15:30 - ארה"ב: שיעור האבטלה (ינואר)
15:30 - ארה"ב: משכורת ממוצעת לשעה (ינואר)
15:30 - ארה"ב: המאזן המסחרי (ינואר)