החוזים על מדד ה-S&P לא מתרגשים מהחולשה באסיה ונסחרים כעת (11:30) בעליות קלות על אף הירידות המחודשות בשאנגחאי. הסוחרים בוול סטריט עדיין מנסים לפענח מה יהיה כיוון התנודה הבאה של המדד בכשיצא מההתכנסות הנוכחית, תשובה שעשויה להתקבל בהמשך השבוע, כאשר ביום חמישי נקבל את הודעת הריבית של הפדרל רזרב.


מי שממתינות בסבלנות לתשובה מוול סטריט הן חברות הנפט שמפגינות חולשה אמיתית לאחרונה. בעוד שהנפט נסחר כעת כ-17% מעל התחתית שרשם באוגוסט, ענקיות כמו אקסון מובייל (סימול: XOM) או שברון (סימול: CVX) נסחרות רק בכ-10% מהתחתית ונראות פגיעות.

בהקשר הזה כדאי להזכיר מנסיון העבר, שחברות משאבי טבע אשר נכס הבסיס שלהן נופל בחדות (נפט), אינן נופלות באותה עוצמה בשלבים הראשונים. במקום זאת, הן נכנסות לאט לאט למגמת ירידה מתמשכת, ככל שמתברר שהמחיר ה"זמני" של נכס הבסיס הוא בעצם המחיר "החדש" שלו.

הדבר מחייב אותן למחוק נכסים מהמאזנים (write-downs) ולקצץ בתקציבי האקספלורציה שאחראים לצמיחה שלהן. כך קרה לאחרונה עם מניותיהן של חברות ברזל כמו ריו טינטו (RIO), ואלה (VALE) ופורטסקיו (FSUMF), וכך קרה החל מ-2011 לכל חברות כריית הזהב והכסף.חברות מרכזיות מדווחות


לפני המסחר:
CCG

לאחר המסחר:
BPMX, JRJC, CGA, FULL, MCOX, UWN, PCYG, UNIS, UNIF


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה: ייצור תעשייתי בגוש היורו (יולי)