ג'ון הילזנרת'. מתחיל להנמיך ציפיות
ג'ון הילזנרת'. מתחיל להנמיך ציפיות
איש בתקשורת הישראלית עוד לא שם לב, אך "כתב החצר" של הבנק הפדרלי החל לפתוח את הפה להרגעת השווקים. החוזים על המדדים האמריקאים פותחים את הבוקר בעליות, לאחר שג'ון הילזנרת', מי שידוע ככתב המקורב ביותר לפדרל רזרב ואחד שכל מילה שלו חשובה, ניסה להנמיך את הציפיות לקראת העלאת הריבית הצפויה ביום רביעי. 

במאמר שפירסם אמש בעיתון הוולסטריט ג'ורנל, כתב הילזנרת': "כל פקטור שלילי עשוי יהיה לדחוף את הריביות חזרה לאפס… אינפלציה נמוכה, סיום מחזור העסקים" וכו'... עוד הוא הוסיף ואמר כי "מאז 2009, אף בנק מרכזי בעולם לא הצליח להעלות את הריבית ולשמור אותה גבוהה. זה כולל את ה-ECB, שבדיה, ישראל, קנדה, דרום קוריאה ואוסטרליה… בקצרה, תקופה זו של צעדים מוניטריים לא קונבנציונאליים שהחלה בין השנים 2007-2009 עשויה שלא להסתיים.”

דבריו של הילזנרת' מפיחים ציפיות למדיניות מקלה מאוד מצידה של ג'נט ילן בהודעתה ביום רביעי. למשל, ייתכן כי היא תעלה את הריבית אך במקביל תצהיר על כך שזהו צעד חד פעמי בלבד. אולי אפילו תחליט לנקוט בתכנית מרחיבה במקביל לצעדי העלאת הריבית. סביר להניח כי שמועות רבות מסוג זה יעלו לאוויר בימים הקרובים עד להודעת ה-FED.

מניות במוקד

אחת המניות המרתקות במהלך המסחר של יום שישי האחרון היתה RFP (חברת Resolute Forest). החברה החלה לרדת בתחילת המסחר, אז נכנסו קונים חזקים שהפכו לחלוטין את הכיוון בשפל היסטורי. הווליום החריג והנר הירוק ששלל לחלוטין את הירידות מיום חמישי עשויים להיות מוקד לעניין עבור הסוחרים גם היום.


מעוניינים לסחור במניות קטנות? מלאו את פרטיכם בטופס שמשמאל

חגיגה נוספת שהתרחשה ביום שישי היתה על מניית RPTP (חברת Raptor Pharmaceuticals). הסוחרים הפילו את המניה ב-18% ובמחזור של 2.5 מיליון מניות, כאשר הרקע לנפילות היה תוצאות ניסוי מאכזבות. כעת נסחרת המניה בשפל של שלוש שנים ועשויה להמשיך לחוות לחצי מכירה גם בימים הקרובים.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
NX, WSBHF, WB, WLFDY

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
ARWR, TEUFF, CRDS, DLA, FSFR, FCEL, IDC, LDR, RICK, PAY

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב: מדד הפעילות של הפדרל רזרב של שיקאגו (נובמבר)
17:00 - אירופה: מדד אמון הצרכנים של גוש היורו (דצמבר)