וולסטריט עדיין ממשיכה לחפש כיוון. גם הלילה קיבלנו מגמה מעורבת בשווקים האסייתים שלא נתנו טריגר של ממש לעליות או ירידות ברורות עבור החוזים בארה"ב. הסוחרים ימשיכו להיות קשובים לנגידי ה-FED שצפויים להתראיין השבוע בכלי התקשורת וללמוד על הצעדים הבאים שלהם. יו"ר ה-FED של אטלנטה, דניס לוקהארט ינאם במספר מקומות בימים הקרובים וגם ג'נט ילן עצמה צפויה לנאום ביום חמישי לאחר המסחר.

אם כל אלה לא יעזרו לשווקים, הסוחרים יחפשו להמשיך את השורטים שעבדו לא רע על יצרניות הסחורות שמפגינות חולשה. זהירות מסויימת תידרש על מניות הפחם שבהן קיימת דריכות ככל שאנו קרבים לסיום כהונתו של אובמה. הספקולציה על סיום המדיניות העויינת לחברות הפחם גדלה בימי האחרונים ומשקיעים גדולים כבר שמים עין על החברות הללו.

דוגמא יפה להפתעה שעשויות לספק מניות הפחם היתה מניית Arch Coal (סימול: ACI) לאחר שנודע ג'ורג' סורוס לקח בה פוזיציה, המניה עלתה בכ-750% תוך פחות משבועיים. מניה נוספת שהרשימה היתה Peabody Energy (סימול :BTU) שעלתה מ-$1 ל-$2.7 בפרק זמן דומה, שתיהן תיקנו כבר את רוב העליה.

מניות במוקד

מניה שכדאי להמשיך לעקוב אחריה בימים הקרובים תהיה כן פייט (סימול: CANF) שמככבת בתקשורת הישראלית לאחרונה. הסוחרים הישראלים נדהמו לגלות שהמניה נמצאת בתשואה של 125% בפתיחת המסחר בארץ אתמול. מה שאיכזב אותם היתה העובדה שבניגוד לסוחרי ג'נרל טרייד, הם לא ממש יכלו להשתתף בחגיגה על המניה, שכבר הגיעה לתשואה מצטברת של 350% בשלב מסויים במהלך המסחר ביום שישי.

מי מכם שהשתמש במערכת המסחר של Gtrade יכול היה לתפוס את המניה כבר ביום חמישי לפני המהלך הגדול כפי שניתן לראות בתמונת הסורק של המערכת. התמונה פורסמה ביום חמישי בעמוד הפייסבוק של ג'נרל טרייד:


 
 
חברות מרכזיות מדווחות:

חברות מדווחות היום לפני פתיחת המסחר:

LEN, LEN.B, NEOG, PTN

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
RHT, VGGL


אירועים כלכליים מרכזיים להיום
(שעון ישראל)


17:00 - ארה"ב: מכירות בתים קיימים (אוגוסט)