ילן. האם סין תשפיע על החלטתה?
ילן. האם סין תשפיע על החלטתה?
שבוע מסחר מרתק לפנינו. מחר צפויים חברי הפדרל רזרב להיפגש לקראת ההודעה שתפורסם ביום רביעי. פגישה זו מגיעה בימים קשים עבור הכלכלה הגלובלית ולאחר שהבנק הפדרלי כבר מחוייב להעלאת הריבית. הנגידים ינסו להוציא הודעה מרוככת ככל האפשר ולמנוע מצב של פאניקה בשווקים.

ראוי לציין כי בפעם האחרונה בה התרחשה פאניקה בשווקים הדבר גרר את דחייתה של העלאת הריבית לינואר. גם הפעם מגיעה פגישתם של חברי הפד כאשר החולשה בסין מלחיצה את המשקיעים. העלאת ריבית  תחזק את הדולר, ובכך תביא לירידת רווחיהן של החברות האמריקאיות ממזרח ותמנע מהפדרל רזרב להגיע ליעד האינפלציה שלו של 2%.

האם מסר מרגיע לשווקים יספיק בשביל להרגיע את הרוחות? לא בטוח. כפי שניתן לראות בגרף, ביום בו הודיעה ילן על דחיית העלאת הריבית, השווקים ביצעו "Sell the News" והחלו שבועיים של ירידות. עם זאת, חודש ספטמבר ידוע כחודש הגרוע ביותר עבור השווקים באופן היסטורי, אלמנט שמוסיף קושי בהשוואה בין המצבים.


מניות במוקד

חגיגת הדוחות נמשכת, והיום לפני פתיחת המסחר צפויות לדווח כמה מהחברות המעניינות בסקטורים הרלוונטים להן. מענף הבניה תהיה זו חברת הבניה DR Horton (סימבול: DHI), חברה זו היא מהמובילות בתחום הבניה ועשויה להשפיע על כיוונו של הסקטור הכל-כך חשוב לכלכלה האמריקאית.

למסחר בכל המניות - שורט או לונג - מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

בענף המזון המהיר תהיה זו מקדונלדס (MCD) שתדווח את תוצאותיה לפני פתיחת המסחר. מניית החברה נמצאת רק דולרים ספורים מרמת ה-$120 למניה. זינוק מעל רמה זו תטמון בחובה פריצה לשיא כל הזמנים ועשויה למשוך סוחרים נוספים פנימה.

בסקטור האנרגיה המצב הרבה פחות מזהיר. הסוחרים יצפו לדוחותיה של האליברטון (HAL) ויקוו לאיזשהו רמז חיובי, בעולם בו מחירי נפט של 30 דולר לחבית לא מאפשרות יצירת רווחים של ממש. לזכותה של החברה ייאמר כי היא הפגינה התאוששות מסויימת בימים האחרונים ויצרה נר שבועי חיובי באזור של תמיכה היסטורית ארוכת שנים.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
BOH, BMRC, DHI, HAL, HTCH, IBCP, KMB, LKFN, MCD, MDWD, OPB, PETS, TRNS

לחברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
ASH, BXS, BBCN, BHLB, BOX, BRO, CHFC, CR, ELS, FCB, GGG, HTLF, JJSF, MJCO, MBTF, PKG, RMBS, RLI, SANM, SFBS, STLD, SWFT, TESS, WIBC, ZION


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:45 - ארה"ב: מדד פעילות הייצור של הבנק הפדרלי של דאלאס (ינואר)