שבוע מסחר מקוצר יוצא לדרך בוול סטריט והחוזים על מדד ה-S&P נסחרים בירידות של כחצי אחוז. גם תשואות האג"ח ממשיכות לרדת ועמן אינדקס הדולר, בכך נמשכת הקורלציה בין מדדי המניות לנכסים אלה.

לפני זמן לא רב נאמה ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי והמשיכה בקו הנחרץ בנוגע לפרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי. מיי אמרה כי כל הסכם בין בריטניה למדינות הגוש יובא לאישור הפרלמנט.

נשיא אירופי אחר שריכז אמש עניין רב היה פרנסואה הולנד, שהביע חוסר הסכמה עם גישתו של טראמפ וסיפק דוגמא למערכת היחסים הלא פשוטה שעשויה להירקם בין מדינות אירופה הסוציאליסטיות לנשיא האמריקאי (הקפיטליסט באופן יחסי).

טראמפ צפוי להיות גם איש השבוע בוול סטריט. נאום ההשבעה של הנשיא הנבחר ייערך ביום שישי וצפוי לרכז עניין רב בשל אי הוודאות הגבוהה של מדיניותו הכלכלית. עד היום תיקשר דונלד טראמפ עם העם האמריקאי באמצעות הטוויטר, אך כעת ניתן להעריך כי ישנה גישה.

מניות במוקד השבועעונת הדוחות מעלה הילוך. חברת מוצרי היוקרה טיפאני (TIF) הצטרפה למאכזבות ודיווחה על מכירות חלשות במהלך תקופת החגים עם ירידה של 4% במכירות. הצד השלילי יותר של הודעתה הוא העובדה כי החברה לא צופה שיפור בשנה הקרובה, ומנייתה יורדת בכ-5% לפני פתיחת המסחר.

מניית AXAS ממשיכה במגמה החיובית ונסחרת בעליות של 25% לפני פתיחת המסחר. החברה מגיבה להמשך ירידת המלאים של הגז טבעי ומקבלת העלאות דירוג ממספר בתי השקעות מכובדים.

למסחר עם Gtrade - מלאו את הטופס המצורף >>
מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות: FWP ב-73.25%, BVXV ב-28.76%, IPWR ב-21.35%.
יורדות: MAN ב-18.23%, GLBS ב-16.83%, OPHC ב-7.98%.