ירידות קלות לקראת הפתיחה בוול סטריט. אתמול פתח מדד ה-S&P את יום המסחר בירידות של קרוב ל-1%, אך התאושש במהלך צהרי היום (שעון ניו-יורק) לאחר שנגע בממוצע הנע של 50 הימים והחל לעלות על גבי מחזורי מסחר דלילים.

אחת הסיבות לירידות במדדים במהלך היום נבעה מפרסום סקר הייצור של ה-ISM, שלא הציג שיפור של ממש בסקטור זה של הכלכלה, על אף האופטימיות של התקופה האחרונה. המרוויחות מהירידות במחירי המניות היו אגרות החוב הממשלתיות (IEF, TLT…), שעלו מרגע הפתיחה ושמרו על הרווח עד סוף היום.

היום במהלך המסחר עשויה התנודתיות לשוב לשווקים. נגיד הבנק המרכזי של אירופה, מריו דראגי, יעלה לנאום בפרנקפורט באירוע שיתקיים לרגל השקת שטר ה-50 יורו החדש. רבים מהסוחרים מקווים לשמוע פרטים נוספים על תכניתו המוניטרית של הנגיד, שהחל לרמוז על צעדים משמעותיים לסיום תכנית רכישות האג"ח.

מניות במוקד


מניית SDLP צונחת היום באחוז דו ספרתי על רקע פשיטת הרגל של בעלת המניות הגדולה שלה Seadrill (סימבול: SDRL). בכך מסיימת מניית SDRL את דרכה ועשויה להשפיע על הסנטימנט בסקטור כולו.

גם מניית קייט אנד ספייד (KATE) יורדת בכ-12% לפני הפתיחה לאחר שהודיעה כי היא עדיין שוקלת את הצעת הרכישה של חברת Coach (סימבול: COH), הודעה שמעמידה בספק את העסקה המדוברת.

מניה נוספת שיורדת לפני הפתיחה (בכ-5%) היא URBN. החברה מגיבה להורדת הדירוג מצידו של בנק Citi שציין כי על אף המיקומים הטובים והמוצרים המגוונים, תנועת הלקוחות בחנויות החברה נמצאת במגמת ירידה.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית GBR ב-44.02%
מניית CYCC ב-39.58%
מניית PRTK ב-37.19%

יורדות:

מניית COOL ב-5.61%
מניית NVCR ב-3.88%
מניית TICC ב-3.79%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>אירועים כלכליים מרכזיים להיום


15:30 - ארה"ב:
מאזן מסחרי (פברואר)
16:00 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (פברואר)
16:30 - אירופה: מריו דראגי נואם בפרנקפורט