ההמתנה להודעת הפדרל רזרב עושה את שלה ואפילו נפילה של 11% בבניית בתים חדשים בארה"ב לא גרמה לתזוזה יתרה במדדים. עם זאת, שני נתונים כלכליים נוספים ישפכו אור על תמונת המצב של הכלכלה האמריקאית ועשויים לשנות את האווירה: הזמנות מוצרים בני קיימא (ב-14:30), שיגלו את רמת ההשקעות של עסקים במכונות וציוד לטווח הארוך, ומדד אמון הצרכנים (ב-16:00) שיתן אינדיקציה לחוסנו של הצרכן האמריקאי. הנתון עשוי להיות חשוב בעיקר לאור הקרבה היחסית לחג המולד, כאשר עפ"י סקר אחרון של גאלופ דיווחו האמריקאים על נכונות לקנות השנה מתנות בסכום גבוה בכ-4% מזה של שנה שעברה.

מניות במוקד

חברת רנט-א-סנטר (RCII) לרוב אינה נסחרת במחזור העולה על מיליון מניות ליום, אך אמש לאחר סיום המסחר דיווחה החברה על הכנסות נמוכות מהצפי והמניה קרסה ב-20%. היום היא צפויה לפתוח בגאפ אלים ולהסחר במחזור גבוה.

גם מניית Cheesecake Factory (סימבול: CAKE) ירדה לאחר סיום המסחר. החברה אמנם דיווחה על רווחים גבוהים מהצפי אך על הכנסות נמוכות מההערכות ונסחרה באזור ה-49 דולר למניה בה ממוקמת תמיכה חזקה.

חברת אדווארד לייף סיינס (EW) דיווחה גם היא והציגה גידול של 1.3% במכירות בהשוואה לשנה שעברה. המניה עלתה ב-5% וקרובה לפרוץ את שיא כל הזמנים.

כמו בכל יום, גם היום צפויות לדווח חברות מרכזיות ומזיזות שוק.  לפני פתיחת המסחר נלמד על מצבו של הצרכן הסיני מהדוחות של עליבאבא (BABA),  על שוק הרכב האמריקאי נלמד מפורד (F) ועל שוק התעופה מ-JetBlue (סימבול: JBLU).
אך החברה המתוקשרת ביותר תהיה ללא ספק אפל (AAPL), שתדווח לאחר סיום המסחר וממנה מצפים לרווח של 1.88 דולר למניה. חברות מעניינות נוספות שידווחו לאחר סיום המסחר יהיו טוויטר (TWTR) וגיליאד (GILD).

הנפקה

היום צפויה להתחיל ולהיסחר חברת Adesto Technologies תחת הסימבול IOTS המגיעה מתחום האינטרנט של הדברים ("the interent of things"). החברה שמפתחת שבבי זכרון היא הנפיקה 5 מיליון מניות במחיר 5 דולר למניה שיעניקו לה שווי שוק של כ-100 מיליון דולר.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

14:30 – ארה"ב: הזמנות מוצרם בני קיימא (ספטמבר)
15:00 – ארה"ב: מדד מחירי הבתים של קייס שילר (אוגוסט)
15:45 – ארה"ב: מדד מנהלי הרכש המשולב של Markit (אוקטובר)
16:00 – ארה"ב: מדד אמון הצרכנים (אוקטובר)
1:50   – יפן: מכירות הקמעונאיות הגדולות (ספטמבר)