פחות מחצי שעה לפתיחת המסחר והחוזים בוול סטריט יציבים. ירידות קלות בשער הדולר תורמות לצבע הירוק במרבית הסחורות, זאת בהמשך לעליות הקלות מבורסות אסיה לפנות בוקר. עליות השערים בבורסות האסייתיות מתרחשות על אף נתוני סחר החוץ החלשים ביפן שמצביעים על המשך מגמת ההתכווצות.

הכלכלה השלישית בגודלה בעולם לא רק שהציגה ירידה של 10% ביצוא, היא גם רשמה נפילה של 16% ביבוא הסחורות, שבסה"כ נחתך בכ-30% תוך 3 שנים בלבד כתוצאה מחולשת הין היפני. סיומה של מדיניות ההרחבות המוניטריות של הנגיד קורודה, אשר מקשה על מצבם הפיננסי של אזרחיה המזדקנים של המדינה לא נראית באופק, וכעת נותר לראות מה תהיה תגובתו של הנגיד לעליית תשואות האג"ח ברחבי העולם.

מדיניות דומה לזו של קורודה מפעיל בימים אלה גם מריו דראגי. ביום שישי האחרון שלח הנגיד האירופי רמז עבה על רצונו להמשיך את תכנית רכישת האג"חים בחודש הבא, כאשר נכון לרגע זה צפויה התכנית להסתיים בחודש מרץ. החלטה סופית תתקבל ב-8 בדצמבר, שבוע בלבד לפני החלטת הריבית של הפדרל רזרב, כאשר שער היורו קרוב לשפל של 13 שנה מול הדולר.


מניות במוקדשתי מניות מתוקשרות זזות בחדות לפני פתיחת המסחר וצפויות להיות תנדותיות לאורך כך היום. חברת Tyson Foods (סימבול: TSN) דיווחה על רבע שלישי חלש ואף הורידה את התחזיות ל-2017. כתוצאה מכך המניה צוללת בקרוב ל-10% לפני פתיחת המסחר ועלולה למחוק את כל העליות מ-2016.

החברה השניה שפרסמה את תוצאותיה לפני שעה קלה היא צ'יטה מובייל (CMCM), שדווקא פיספסה את התחזיות, אך עולה כעת בכ-8% לפני פתיחת המסחר בעקבות צפי חיובי.


מניות נוספות מהסורקים של ה-GTrade:  עולות: SPU ב-23.31%, TNDM ב-19.23%, LOCK ב-14.31%.
יורדות: ACOR ב-15.49%, BGFV ב-7.67%, CSIQ ב-6.84%.