הזמנות מוצרים בני קיימא. ירידה ראשונה זה 5 חודשים
הזמנות מוצרים בני קיימא. ירידה ראשונה זה 5 חודשים
יום עמוס בהודעות כלכליות יוצא לדרך בוול סטריט. ב-15:30 (שעון ישראל) התקבלו נתוני הזמנות מוצרים בני קיימא שירדו לראשונה מזה 5 חודשים בכ-4.5%. גם נתוני ההכנסה וההוצאה הפרטית לחודש נובמבר יתפרסמו היום, כאשר ההפרש ביניהם יעיד על רמת החסכון של הצרכן האמריקאי, חודש אחד בלבד חג המולד.

עוד פורסם היום העדכון האחרון לתוצר האמריקאי, עם נתון צמיחה של 3.5% לעומת צפי לצמיחה בקצב שנתי של 3.3% ברבעון השלישי של השנה. על אף המיקוד התקשורתי בדו"ח זה, עדכון שלישי לתוצר הינו פרסום שלרוב לא גורם לתנודתיות יוצאת דופן, ונכון לרגע זה נסחרים החוזים על המדדים הראשיים ביציבות. 

בנוסף לנתונים אלה, יעקבו הסוחרים גם אחר נתוני הבקשות הראושוניות לדמי אבטלה, זאת בהמשך לדבריה של הנגידה ג'נט ילן, שטענה כי שוק התעסוקה האמריקאי הינו החזק ביותר מזה עשר שנים. דבריה של ילן נאמרו בדיוק בשבוע בו פורסם מחקרם של כלכלנים מפרינסטון והרווארד שהציג תמונה על פיה כ-95% מהמשרות שנוצרו (נטו) בין השנים 2005-2015 היו משרות חלקיות בלבד.

בגזרת הסחורות, אמש ירד הנפט בחדות במהלך יום המסחר בעקבות פרסום נתון מלאים גדול מהצפוי. במקום ירידה של כ-2.5 מיליון חביות במלאים, נרשם גידול במספר דומה, אשר הביא לירידה של כ-2% במחירו של הזהב השחור.


מניות במוקד השבוע


מספר מניות זזות כעת בחדות לפני פתיחת המסחר ואחת המתוקשרות בהן היא מיקרון (MU) שעולה ב-12%. יצרנית השבבים היכתה את התוצאות, העלתה את הצפי לרבעון הנוכחי וחשוב מהכל, הציגה תמונת ביקושים אופטימית יותר של שוק המחשבים האישיים.

מניה נוספת שזזה כעת בחדות שייכת לחברת הביוטק אאוריניה (AUPH), שצונחת בכ-15% בעקבות הודעתה על הנפקת מניות ב-25 מיליון דולר. הגיוס מדלל את המשקיעים במחיר הנפקה של 2.25 דולר ליחידה, זאת בהשוואה למחיר הסגירה של AUPH אתמול שעמד על 2.72 דולר למניה.

מניה נוספת שיורדת היום במסחר המוקדם היא רד-האט (RHT). מניית הטכנולוגיה צונחת בכ-11% בעקבות מכירות נמוכות מהצפוי ועזיבת סמנכ"ל הכספים פרנק קלדרוני את החברה.

מניה קצת פחות תנודתית היום היא זו של BBBY (חברת Bed Bath and Beyond), גם היא מאכזבת את המשקיעים עם פספוס בשורה העליונה והתחתונה. בנוסף דיווחה החברה על תנועת קונים נמוכה בחנויותיה והמניה מגיבה בירידות של כ-4%.מניות נוספות מהסורקים של ה-GTrade:עולות: CETX ב-19.23%, EYES ב-17.95%, ALBO ב-16.75%.
יורדות: OVAS ב-28.61%, MTL ב-22.59%, NG ב-10.38%.אירועים כלכליים מרכזיים להיום:חמישי
15:30 - ארה"ב: הכנסה אישית (נובמבר)
15:30 - ארה"ב: צריכה פרטית (נובמבר)
15:30 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (נובמבר)
15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (דצמבר)
15:30 - ארה"ב: תוצר לרבעון השלישי (עדכון אחרון).