סוחרים רבים מיהרו אל המחשבים לאחר צאת יום הכיפורים כדי לראות מה קרה בוול סטריט... ונשמו לרווחה. רק שעות אחדות לפני כניסת הצום זה עוד נראה ממש אדום בוולסטריט כאשר החוזים על המדדים המובילים היו בנפילה חופשית של כמעט 2%.

נראה שלפחות חלק מהשורטיסטים בוול סטריט עזבו את מחשבים והלכו לבקש סליחות, כי משם והלאה הרוחות דווקא נרגעו. המדדים התאוששו מעט לקראת הסגירה ואתמול כבר קיבלנו רגיעה יחסית.

היום בבוקר עלתה יפן לכותרות בעקבות פרסום מדד הפעילות התעשייתית שהיה נמוך מהצפוי והביא את מדד הניקיי לרדת שוב לאזור התמיכה של השיאים מ-2014. יפן היא נפגעת ישירה של המשבר בסין כיוון שהיא יצואנית גדולה מאוד שלה, היצוא היפני לסין שווה בהיקפו ליצוא שלה לארה"ב.

בנוסף, היום בלילה יפורסם מדד המחירים לצרכן ביפן ונדע עד כמה חמור מצבה והאם יש סיכוי להתערבות אגרסיבית יותר של הבנק המרכזי שלה (BOJ), בעיקר לנוכח העובדה שראש ממשלת יפן, שינזו אבה, יצא בהודעה על כוונתו ליישם תכנית תמריצים ממשלתית חדשה בהיקף של 5 טריליון דולר. מישהו יצטרך לקנות את כל האג"ח החדשות הללו וזה עשוי להיות ה-BOJ.

קצת לפני כן, בחצות, צפויה ג'נט ילן לנאום במסצ'וסטס על המדיניות המוניטרית והדינמיקה ברמת האינפלציה. אנשי תקשורת רבים מצפים לשמוע אם תספק רמזים על כוונותיה, כיוון שלעיתים קרובות מעדיפים חברי הפדרל רזרב להיות פתוחים יותר בנאומים פחות רשמיים מסוג זה.

מניות במוקד

שתי מניות הגיבו בחדות אמש להודעות שלאחר המסחר: מניית Conatus Pharmaceuticals (סימול: CNAT) טסה 41% לאחר שפרסמה תוצאות חיוביות ממחקר שערכה, ומניית Steelcase (סימול: SCS) עלתה בכמעט 5% בעקבות פרסום הדוחות לרבעון השני. עינייים רבות יופנו היום לאחר המסחר לסקטור הנדלן, אז ידווחו שתי החברות - Bed Bath & Beyond סימול (סימול: BBBY) ו- KB Home (סימול: KBH).

חברות מדווחות היום לפני פתיחת המסחר:
ACN, CNTF, KBH, OMN ,SCHL

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
AIR, AEHR, BBBY, CTAS, JBL, NKE, PIR, THST

אירועים כלכליים מרכזיים להיום
(שעון ישראל)

יום חמישי
12:15 - אירופה:
ביקושי הבנקים ל-LTRO (תכנית ההרחבה הכמותית האירופאית)
15:30 - ארה"ב:
בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (19 בספטמבר)
15:30 - ארה"ב:
הזמנות מוצרים בני קיימא (אוגוסט)
17:00 - ארה"ב:
מכירות בתים חדשים (אוגוסט)
2:30 - יפן:
מדד המחירים לצרכן (שנתי)

                      שינזו אבה. יציל הכלכלה?