קורודה. יחזור להדפיס?
קורודה. יחזור להדפיס?
מי שחשב שהטלטלה הגלובלית מאחורינו גילה הבוקר שהמצב באסיה ממשיך להידרדר. הפעם היתה זו יפן שדיווחה על נתונים חלשים במיוחד עם התכווצות התוצר בקצב שנתי של0.8% ברבעון השלישי של השנה. נתון זה הוא המשך ישיר למשבר המתגלגל בסין כיוון שיפן היא הנפגעת העיקרית מפיחות המטבע של הכלכלה השניה בגודלה בעולם, שהיא מוקד הייצוא העיקרי שלה.

כמו-כן, כ-56% מהייצוא היפני מופנה למדינות אסייתיות. פיחות המטבע הסיני מייצר תגובת שרשרת של פיחותי מטבע באסיה כאשר לאחרונה היו אלה תאילנד, צפון קוריאה ואינדונזיה שחתכו את הריביות במטרה להחליש את המטבעות המקומיים שלהן. תהליך זה דוחף את הבנק היפני לפינה בה עליו לבחור אם לחזור להרחבה כמותית או לראות את כלכלתו מתכווצת. מה יבחר? 

מניות במוקד

המניה שתמשוך עיני הסוחרים היום תהיה ג'יי.סי. פני (JCP), לאחר שביום שישי ירדה ב-15% ובמחזור מסחר ענק של 80 מיליון מניות. החברה דווקא הכתה את התחזיות, אך עדיין הפסדית, ולהערכת האנליסטים הסיבה לנפילות היא דווקא המלאים הגדולים עליהם דיווחה החברה ואשר עלו בכ-9% בהשוואה לרבעון האחרון.

עוד נופלת היא מניית ויפשופ הולדינגס (VIPS) שהציגה קריסה מהדהדת של 27% במחזור מסחר של 100 מיליון מניות. הקמעונאית המקוונת הסינית עידכנה את תחזית ההכנסות שלה כלפי מטה כאשר הורידה אותה ב-5%, ימים ספורים לפני פרסום הדוחות שיפורסמו לאחר סיום המסחר ביום שלישי.

מעוניינים לבצע שורט על המניות? השאירו את פרטיכם בתיבה שמשמאל ותוכלו לבצע שורט על כל מניות הבורסה

אחת העולות המעניינות ביותר מסוף השבוע היא חברת ביל ברט (BBG), חברת האנרגיה עלתה ב-13% למרות ירידות בשאר מניות הסקטור, מה שמציב אותה כמועמדת לתשואה עודפת במידה והסקטור יתהפך למעלה.

עוד מישהי שהלכה נגד הזרם היתה יצרנית הכסף טאהו ריסורסס (TAHO) שעלתה בכ-11% והשלימה שבוע חיובי כאשר שאר מניות הסקטור רשמו ירידות. הסיבה העיקרית לכך היא שבניגוד לרוב מניות הכסף, מכרה אסקובל שלה בגוואטמלה רווחי גם במחירי השפל הנוכחיים של מתכת הכסף, עם עלויות ייצור נמוכות מ-10 דולר לאונקיה.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 – אירופה: מדד המחירים לצרכן (אוקטובר)
12:15 – אירופה: מריו דראגי נואם במדריד
15:30 – ארה"ב: סקר הייצור של האמפייר סטייט (נובמבר)