וול סטריט חוזרת לעניינים. אחרי שבוע חזק במיוחד, בעיקר בהובלת מדד הראסל, אנו נכנסים לשבוע פקיעת האופציות החודשיות בד בבד עם תחילתה של עונת הדוחות ופירוש הדבר הוא שצפויות לנו תנודות חדות והזדמנויות שלא רואים כל שבוע. עם זאת, היום הוא "יום קולומבוס" בארה"ב ורוב הבנקים יהיו סגורים. חטיבות הנוסטרו והאלגו טריידינג שלהם, שבאופן טבעי מזיזות את השוק, יהיו מושבתות ולא יספקו את הנזילות הרגילה ולכן צפויים מחזורי מסחר נמוכים מהרגיל.

בגזרה האסייתית, הבנק המרכזי של סין לא חיכה זמן רב מדי. רק לפני שבוע חזרה בורסת שאנגחאי חזרה למסחר וכבר הלילה הודיע הבנק (PBOC) על כוונתו להגדיל את תכנית ההרחבה הכמותית הנסיונית, שכרגע פועלת רק במחוזות בודדים. מדובר בתכנית שמאפשרת לבנקים להעמיד נכסים מסויימים כנגד הלוואות של ה-PBOC בדומה לשיטה האירופאית. שאנגחאי הגיבה הלילה בעליות של למעלה מ-3%.

מניות במוקדכאמור, היום הוא ה-Columbus Day ומסיבה זו גם לא יהיו דיווחי חברות. עם זאת מספר מניות עשויות לעניין במיוחד את הסוחרים. ראשית, המיזוג הענק והמתוקשר בין החברות דל ו-EMC (סימבול: EMC). העסקה עדיין לא הושלמה ו-EMC עדיין נסחרת בבורסה ורשאית לקבל הצעות רכש מחברות אחרות. במצבים אלה לעיתים רואים מניות עולות במחירן עוד ועוד עם כל הצעה מתחרה, אם כי כרגע לא ידוע על חברות נוספות שמתעניינות ב-EMC.

כמו-כן, כדאי יהיה לשים לב למניות שעלו בחדות ביום שישי האחרון ועשויות להמשיך במגמה גם היום. מניות זהב מסויימות המושפעות ממחיר הזהב שעולה גם היום הן למשל SBGL שעלתה 17% ביום שישי, או BVN ו-AGI שעלו 10% ו-8% בהתאמה. בנוסף כדאי יהיה לעקוב אחר LL שעלתה באופן אלים בשבוע שעבר ורשמה 14% ביום שישי לבדו. 

אירועים כלכליים מרכזיים להלילה  (שעון ישראל)2:50 - יפן: הפרוטוקולים מפגישת חברי הבנק המרכזי (14-15 ספטמבר)
3:00 - ארה"ב: נתוני גרעון גרעון/עודף תקציבי ממשלתי (ספטמבר)
4:00 - סין: מאזן מסחרי (ספטמבר)


                    Columbus Day בארה"ב. צפו למחזורי מסחר נמוכים