ילן. צפויה להעלות את הריבית
ילן. צפויה להעלות את הריבית
יום גדול ממתין לסוחרים. בשעה 21:00 תפורסם הודעת הבנק הפדרלי שצפויה להטיס או להפיל את המדדים בצורה אגרסיבית. נכון לרגע זה מייחסים השווקים הסתברות של 81% אחוז להעלאת הריבית. בנוסף, על הסוחרים לשים לב כי לאחר הודעת הריבית תתקיים מסיבת העיתונאים בה תציג הנגידה את צעדיה הבאים. מסיבת עיתונאים זו, ממנה נוהגים לעיתים להתעלם, עשויה לגרום לשינויי כיוון ולתנודתיות נוספת. 

סוחרים מנוסים ודאי ישימו לב כי אתמול נוצר "Fake Print” בתעודת ה-SPY (העוקבת אחר מדד ה-S&P). מדובר בתופעה שבה קניה ומכירה מתרחשות עם ווליום אפסי ברמת מחיר מסויימת, ויש הטוענים כי גופים פיננסיים נוהגים לתקשר ביניהם ע"י יצירת Fake Prints שכאלה. התוצאה היא שפעמים רבות מרמזת הנקודה על קיומה של תמיכה או התנגדות באותה רמה, ולכן כדאי יהיה לשים לב לתמיכה אפשרוית בנקודה זו במהלך יום המסחר.מניות במוקד

מניית KMT (חברת Kennametal) קרסה אמש בכ-20% ובמחזור גבוה בעקבות הודעה של החברה על הורדת תחזית הרווחים ל-2016 ב-30% עד 60%. החברה נפגעה קשות מהחולשה המתמשכת בסקטור הפחם ונסחרת ברמות בהן לא ביקרה מאז 2009.

מניה שדווקא הפתיעה לטובה היתה LL (חברת Lumber Liquidator). המניה עלתה בכ-25% בעקבות הודעה של השורטיסט וויטני טילסון כי הוא סוגר את הפוזיציה שלו. כעת נמצאת המניה באזור ההתנגדות של 4 החודשים האחרונים.

בנוסף לכל אירועי המאקרו גם שתי מדווחות מרכזיות צפויות לפרסם את דוחותיהן הלילה: חברת Oracle (סימבול: ORCL), ממנה מצפים להכנסות של מיליארד דולר ורווח של רק 60 סנט למניה, וחברת FDX שצפויה לאותת על מצבו של סקטור התחבורה.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:

JOY

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
APOG, GPS, ESL, FDX, MLHR, ISSC, JBL, ORCL, PIR, SQD, WOR

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה: מדד המחירים לצרכן (נובמבר)
15:30 – ארה"ב: אישורי בניה (נובמבר)
15:30 – ארה"ב: התחלות בניה (נובמבר)
16:15 – ארה"ב: תפוקה תעשייתית (נובמבר)
16:15 – ארה"ב: ייצור תעשייתי (דצמבר)
17:30 – ארה"ב: מלאי נפט גולמי (11 בדצמבר)
21:00 – ארה"ב: החלטת הריבית של הפדרל רזרב
21:30 – ארה"ב: מסיבת עיתונאים של ג'נט ילן (ארה"ב)