טראמפ. מסר ברור לחברות התרופות
טראמפ. מסר ברור לחברות התרופות
אדום לקראת הפתיחה. החוזים על מדד ה-S&P נסחרים בדקות אלה בירידות קלות לאחר שאמש נשא טראמפ את נאומו הראשון מאז הבחירות.

הנשיא האמריקאי לא התווה מדיניות כלכלית סדורה, אך הביע נכונות עזה להילחם בחברות התרופות ("They are getting away with murder"), ורבות מהן הגיבו בירידות חדות אמש במהלך המסחר, ביניהן גם ישראליות כגון טבע (TEVA) ופריגו (PRGO). 

מי שנופל בחדות לאחר נאומו של טראמפ הוא הדולר. המטבע האמריקאי צונח בכ-1% בדקות אלה ותורם ליום הירוק בגזרת הסחורות - הנפט, הגז הטבעי, הנחושת, הכסף והזהב - כולן רושמות עליות של למעלה מאחוז לפני פתיחת המסחר וצפויות לרכז עניין רב במהלך היום.

היום  גם יפורסמו מספר נתונים כלכליים חשובים. ב-15:30 יתקבלו נתוני הבקשות הראשוניות לדמי אבטלה ובשעה 21:00 הצהרת התקציב החודשית של הממשל האמריקאי. הנתונים המעניינים ביותר עם זאת יפורסמו מחר: נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש דצמבר ומדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן.


מניות במוקד וול סטריט נכנסה לעונת הדוחות והתנודתיות חוזרת לשווקים. מניית AAOI צפויה לפתוח בעליות חדות בפתיחת המסחר לאחר שאמש בתום המסחר זינקה ב-20% על רקע פרסום דוחות טובים מהצפוי. כעת מאתגרת המניה את השיא האחרון מחודש נובמבר ואת שיא כל הזמנים מ-2014.

עוד מניה שתזנק היום עם פתיחת המסחר היא היסטוג'ניקס (HSGX). החברה דיווחה על תוצאות טובות בשלבים 1 ו-2 של הניסוי בתרופה לטיפול בבעיות סחוס. המניה מזנקת כעת בכ-42%, בניגוד גמור למגמה השלילית בה נמצאה מאז הנפקתה ב-2014.

מניה נוספת שמרכזת עניין רב היום היא דרגון-ווייב (DRWI). המניה צנחה בכ-20% אמש לאחר סיום המסחר וצפויה לפתוח בגאפ את יום המסחר. שימו לב כי מניה זו נסחרת במחזורים נמוכים יחסית ועל כן רמת התנודתיות בה עשויה להיות גבוהה.

מעוניינים לסחור עם סורקי המניות של ג'נרל טרייד, מלאו את הטופס המצורף >>מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות: URRE ב-18.85%, LEDS ב-10.62%, KGC ב-6.85%.
יורדות: MYOS ב-16.52%, ETRM ב-12.41%, BIOC ב-7.98%.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-7 בינואר)
15:30 - ארה"ב: הנגידים אוואנס ולוקהארט נואמים בפלורידה
20:15 - ארה"ב: הנגיד בולארד נואם בניו יורק
21:00 - ארה"ב: הצהרת התקציב החודשית של ממשלת ארה"ב (דצמבר)